Erdoğan'a hakaret eden pilot işinden oldu

Erdoğan'a hakaret eden pilot işinden oldu
Erdoğan'a hakaret eden pilot işinden oldu
airporthaber.com sitesinin özel haberine göre Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde ağır küfürlü mesajlar paylaşan Borajet Havayolları pilotu U.A., işinden oldu.

Bir süredir kendisine ait Facebook sayfasından hükümete ve Başbakan’a yönelik ağır hakaret ve küfür içeren mesajlar yayınlayan pilot U.A, sosyal medyada büyük tepki çekti. Sosyal medyada örgütlenen bir grup, pilot U.A’nın derhal işten atılması için Borajet Havayolları’nı telefon yağmuruna tuttu.

Gelen tepkiler üzerine Facebook adresini kapatan U.A, ‘Hesabım başkası tarafından kullanıldı’ dese de gelen baskılara daha fazla direnemedi. U.A’nın dün itibariyle çalıştığı havayolu şirketinden, ‘Bu olaydan dolayı şirkete zarar gelmesini istemiyorum’ diyerek istifa ettiği öğrenildi.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Telefon

  ,

  sosyal

  ,

  istifa

  http://www.radikal.com.tr/1138387113838715

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KUfurun iyisi kotusu olmaz. - tunc2013

  Gordugum kadariyla herkesi rahatsiz etmis bu kendinizi bilmezin basbakana kufur etmesi. Kimden gelirse gelsin kufure karsi olmaliyiz. Begenip begenmeyelim kime karsi yapilirsa yapilsin bizim bunlara karsi tepkimizi gostermemiz gerekir.

  Kufur yakismiyor... - akropol

  Kufur yakismiyor. Seviyeyi dusuruyor. Ancak Erdoganda baska bir seyde hakketmiyor. Zira seviyesi zaten kufurunde altinda. Para icin kendi halkinin dinsel duygularini somurebilecek kadarda duskun. Zaten Erdogan gibilerini (kor gibi Kemalistleri de savunanlarda dahil )savunabilecek kadar cahiller olmasa bu ulke her ulustan halklarin yasadigi bir cennet olabilirdi. Bu arada Kemalist tayfasi ve onlarin sayin generalleri de Erdogan'dan daha az hirsiz ve kustah degiller. Hepsi Muhtesem Yuzyil'in birer Rustem'i.

  Düşünce Özgürlüğü Dedikleri - muratyumlu

  Düşünce ögzürlüğünün kapsamı, özgürlük tanımı doğrultusunda değerlendirilmeli. Bu bakımdan küfür işin en iğrenç boyutlarından bir tanesi. Lakin, pilotun görevden alınmasının nedeni sadece küfür değil aslında. Karşı çıkmasıdır. İktidara karşı çıkmak rahatsız edici bir pratik olarak değerlendiriliyor. Meydanlarda, eylem alanlarında görülen buydu. Polis neredeyse elli kadar kişiye dağılın diyordu. Bu uzak bir tarih değil, hemen bir kaç gün öncesinin trajikomik sahnesi. İktidar düşünce özgürlüğünden bahsettiğinde anlayalım ki, aslında aksesuardan bahsediiyor. Türkiye demokrasisinin araçları aslında genellikle bir aksesuardır. Arap Ortadoğu'dan daha iyiyiz diye övünmek bize yetiyorsa, AKP'yi bu kadar şiddetten ve müdahaleden sonra alkışlayan alkışlasın! Yoksa kimse sandıktan çıktılar, her şeye hakları var, demesin ve iktidara itiraz etsin.

  .... - earth

  Peki sosyal medyada AKP yanlilarin etmis oldugu kufurler ne olacak. Hakaretleri, tehditleri, ve kufurleri o derece artti ki... Tabi ki de onlarin tehditlerini hos gormek lazim. Satirlarla insan avina cikmalarini da hos gormek gerek... Hele de arada tekbir atmazlar mi.

  Sevsekte, sevmesekte o ülkemizin başbakanı. - by-bucur

  Sevsekte, sevmesekte o ülkemizin başbakanı. Mizahi hicivler olabilir ama hakaret etmek olmamalıdır. Ayrıca şahsi hatalarımızdan dolayı çalıştığımız kurum zorda kalacaksa istifa etmek onurlu bir harekettir.

  edep - isakent

  Ben sana pilot olamazsın demedim adam olmazsın dedim analar kutsal varlıklardır yazık sana

  Hepimize geçmiş olsun! - ayhan fahri

  Haydi söyleyin, söz hürriyeti deyin, düşünce özgürlüğü deyin, savunun onu! Sayın pilotun kullandığı uçağa binenlere geçmiş olsun demek lazım. Çünkü aklı başında olunmadığı anlaşılan bir durumla karşı karşıyayız. Aklı yerinde olsaydı, bırakın bir Türkiye'nin başbakanına, herhangi birimize bu şekilde hitap edilmesinin neticesinin mahkemelerde sürünmek olduğunu bilirdi! Maalesef elit ve onun medyası insanları öyle bir hale getirdi ki, her şey mubahmış, kanunlara-yönetmeliklere uymamak, insanlara hakaret etmek normal bir davranış biçimiymiş gibi algılanmaya başlandı. Bir bakıma sayın pilotu suçlamak haksızlık oluyor gibi: Zavallının bu havaya girmesi, ver yansın etmesi, üstelik bunu yazılı olarak yapması, herhalde bunun artık serbest olduğunu zannetmesinden olmasın? Acaba meclisteki olumsuzlukları ve Ankara'daki eylemde ağzını bozan CHP parlamenterini görerek, o yaparsa ben niye yapmayayım, demesinden olmasın? Üstelik şimdi medyada görünüp meşhur olmak da var işin içinde!