Erdoğan'a hakaretle yargılanan Emrah Serbes için zorla getirme kararı

Erdoğan'a hakaretle yargılanan Emrah Serbes için zorla getirme kararı
Erdoğan'a hakaretle yargılanan Emrah Serbes için zorla getirme kararı
Bir televizyon kanalındaki programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı duruşmaya gitmeyen yazar Emrah Serbes hakkında 'zorla getirme' kararı verildi. Emrah Serbes ise sosyal medyadan, "Ben sabah duruşmaya gittim, hakim yok dediler geri döndük, başka bir hakime yakalama kararı çıkartmışlar" açıklamasında bulundu.

RADİKAL - İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Emrah Serbes katılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bilal Erdoğan’ın da katılmadığı duruşmaya Erdoğan’ın avukatı Ferah Yıldız katıldı.

Hakim, sanık Serbes ve avukatının duruşma saati belli olmadığı, başka mahkemelerde duruşmaları bulunduğu gerekçesiyle mazeret dilekçesi verdiğini kaydetti.

Avukat Yıldız, şikayetlerinin devam ettiğini ve davaya katılmak istediklerini söyledi. Sanık hakkında zorla getirilme kararı verilmesini talep etti.

Mahkeme , sanık ve avukatının mazeretini kabul etmedi, Serbes hakkında zorla getirilme kararı verdi. Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın davaya katılma taleplerini kabul eden mahkeme, duruşmayı erteledi.

CNNTÜRK kanalında ‘Burada Laf Çok’ programındaki ifadeleri nedeniyle Serbes hakkında, hakaret suçlamasıyla dava açılmıştı.(CİHAN)