Erdoğan'a hakaretten yargılanan çocuklar için, 'yargı bu günahı kaldıramaz' tepkisi

Erdoğan'a hakaretten yargılanan çocuklar için, 'yargı bu günahı kaldıramaz' tepkisi
Erdoğan'a hakaretten yargılanan çocuklar için, 'yargı bu günahı kaldıramaz' tepkisi
Biri 16 yaşında, diğeri 13 yaşında iki çocuk, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan yargılanıyor. Bunlardan Konyalı lise öğrencisi M.E.A. (16), dün yargılanmaya başladı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret suçlamasıyla mahkemelik olan Konyalı lise öğrencisi M.E.A. (16), dün yargılanmaya başladı.
Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki ilköğretim öğrencisi U.R.E. (13) ise 2 Mart’ta Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı’nda uzman gözetiminde ifade verdikten sonra savcılıkça Balıkesir Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Servisi’nden rapor istenerek serbest bırakılmıştı. U.R.E., hakkında “Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiğinin bilincinde”, yani ‘Farik ve mümeyyiz’ diye rapor verilirse, M.E.A. gibi hâkim karşısına çıkacak. Yargıçlar Sendikası Başkanı Mustafa Karadağ ise dün bir açıklama yaparak, Türkiye ’de çocukların Cumhurbaşkanı’na hakaretten yargılanmalarına tepki gösterdi:

'YARGI BU GÜNAHI KALDIRAMAZ'

“Bizler tam ‘Nasıl olur da 16 yaşında bir çocuğun sözleri, koca devleti korkutur’ derken geçen hafta Ayvalık’tan aldık haberi. Gaziantep Emniyeti, Ayvalık’ta 13 yaşında tehlikeli bir çocuk saptamış Cumhurbaşkanı’na hakaret eden. Onu da okul kıyafeti ve kitap , defteri, kalemiyle almış polis. Sonra emin olamamışlar, işlediği suçun farik ve mümeyyiz olup olmadığına dair rapor alınması için Balıkesir’e sevk etmişler Cumhuriyet’in savcısı eliyle. Türkiye tarihi son yıllarda yargı eliyle yazılıyor. Devlet, yeni Türkiye’yi yargı eliyle şekillendiriyor. Dünyanın hiçbir yerinde yargı bu kadar büyük günahı kaldıramaz.”


  http://www.radikal.com.tr/130801513080153

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hırsızı görmüyor ama hırsıza lanet okuyanı duyuyor - user392546

  Eğer biri sizin ekmeğinizi elinden almışsa, ver diyorsunuz vermiyorsa bir de üstüne üstlük bunu, 12 yıldır her gün yapıyorsa söylermisin sevgili SAVCIM çatışmayı yaratan olgu burada nedir? Siz bu çatışmayı yaratan olguyu görmediğiniz, anlamadığınız, ya da hem görüp hem de anlayarak güce tapındığınız müddetçe bu çatışma hep olacak.

  vicdan... - user1022763

  adalet vicdanlarda yer ettiği gün ( gerçekten ), yeryüzünde olacaktır.....

  - user386208

  Neden bukadar çok hakaret ediliyor bu adama?