Erdoğan'a 'iğneli' eleştiri

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Doktorlara iğne yaptırmam, felç edebilir" açıklaması, doktorları kızdırdı. Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Füsun Sayek, "Başbakan'a iğne yapmayı çok canım istiyor.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Doktorlara iğne yaptırmam, felç edebilir" açıklaması, doktorları kızdırdı. Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Füsun Sayek, "Başbakan'a iğne yapmayı çok canım istiyor. Ama bu iğne sevgi, empati, halkı daha iyi anlayabilme, hızlı öfkelenmeme, son söyleyeceğini ilk söylememe iğnesi" diye konuştu.
TTB Merkez Konseyi'nin, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devriyle yaşananları değerlendirmek için düzenlediği basın toplantısında Sayek, durumu, 'insanlık ve bilim dışı' olarak niteledi. Masa başı kararlarla süreci işletmeye çalışan hükümetin 'cahil cesareti' gösterdiğini savunan Sayek, hükümetin "Bu sıkıntıları öngörmüştük" demesine rağmen gerekli ortamı yaratmamasının 'halka karşı suç' olduğunu söyledi.
'Gülmemizi beklemeyin'
Sayek, "Hastalara güler yüzle davranın" çağrısı yapan hükümete, "Böyle trajik bir ortamda halk mağdur olurken, kimse hekimlerin gülmesini beklemesin. Ortada gülünecek bir şey yok" yanıtı verdi. Hekimlerin de mağdur olduğunu, ve bu mağduriyetin örtülmeye çalışıldığını savunan Sayek, "Başbakan Erdoğan, Genetiği Değiştirilmiş Ürün (GDÜ) gibi, genlerinde sevgi yok" dedi.
TTB Başkanı Sayek, SSK'ların devri sonucu ortaya çıkan mağduriyeti ortadan kaldırmak için "Zararın neresinden dönülse kârdır" diyerek, bu uygulamadan bir an önce vazgeçilmesini önerdi. Halkı sorumlulardan hesap sormaya çağıran Sayek, mağdur olanların suç duyurusunda bulunması gerektiğini ifade etti.
Sayek, Erdoğan'ın "Ben doktorlara iğne yaptırmam, felç edebilir" açıklamasına da, şu yanıtı verdi: "Başbakan'a iğne yapmayı çok canım istiyor. Ama bu iğne sevgi, empati, halkı daha iyi anlayabilme, hızlı öfkelenmeme, son söyleyeceğini ilk söylememe iğnesi."


    http://www.radikal.com.tr/7391457391450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.