Erdoğan'a özel brifing

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile birlikte dün Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nü ziyeret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Enstitü Müdürü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu tarafından deprem brifingi verildi.

İSTANBUL - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile birlikte dün Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nü ziyeret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Enstitü Müdürü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu tarafından deprem brifingi verildi.
Barbarosoğlu yaklaşık yarım saat süren bir brifingde, 104 yılda Türkiye'de 23 adet 'yedi ve yedinin üzerinde' deprem olduğunu, 122 adet de hasar verici deprem meydana geldiğini anlattı. Barbarosoğlu, 2003 yılı sismik verilerine göre her 2.5 günde bir kez dört büyüklüğünde ve üzerinde bir depremin yaşandığını, 2004 verilerinin de bu doğrultuda olduğunu belirtti. Barbarosoğlu, "Bu şunu göstermektedir. Türkiye bir deprem ülkesidir ve gerekli önlemleri bir an önce almak zorundayız" dedi. Rasathaneyi gezen Erdoğan, deprem simülasyon odasında oluşturulan yapay depremi de inceledi.


    http://www.radikal.com.tr/7357277357270

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.