Erdoğan'a suikast timi

Erdoğan'a suikast timi
Erdoğan'a suikast timi
Başbakan Erdoğan'a Reyhanlı ziyaretinde suikast düzenleneceği, son anda bozulan planın ardından dağılan 15 kişilik suikast timinin henüz yakalanamadığı ve yeni bir suikast planı için olabileceği iddia edildi.

Hatay'daki katliamın ardından Başbakan Erdoğan ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Reyhanlı'ya taziyeye gitmişti. Bu ziyaret sonrası 'suikast' iddiaları gündeme gelmişti.

Türkiye gazetesinden Arzu Yıldız’ın haberine göre kendisine 'lodos' kod adını veren örgüt üyesi T.Y, Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'ne gönderdiği ihbar mektubunda çarpıcı bilgiler verdi.

'Lodos', “Başbakan'a suikast yapacak 15 kişilik tim içinde ben de vardım” dedi. İhbara göre; suikast emri, Ergenekon'un hâlen deşifre olmayan grup liderlerinden geldi. Ekip içindeki anlaşmazlık yüzünden suikast gerçekleştirilemedi. 'Lodos', timin hâlâ aktif durumda olduğunu ve saldırı için uygun zamanı kolladığını dile getirdi. Hatay'daki provokasyonlara dikkat çekilen mektupta, Ergenekon bünyesinde görevli kişilerin isimleri de yer aldı.

Plan, Ankara Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10.Maddesiyle Yetkili Cumhuriyet Başsavcı vekilliğine 25 Temmuz'da gönderilen bir ihbar mektubuyla ortaya çıktı. Ergenekon üyesi olduğunu belirten ve kendisine “Lodos” kod adını veren T.Y. isimli kişi, 4 sayfalık mektubunda itiraflarda bulundu. Başbakan Erdoğan ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e, 51 kişinin öldüğü Reyhanlı patlamasından sonra Hatay'a yapacakları ziyaret sırasında suikast planlandığını anlatan itirafçı, can güvenliğinin sağlanması halinde bildiklerini söyleyeceğini ifade etti.

Mektupta anlatılanlara göre, aralarında T.Y.'nin de bulunduğu grup, 15 kişilik bir suikast timi oluşturdu. Ancak elemanların aralarında problem çıktı. Bu yüzden suikast girişimi gerçekleştirilemedi. Emir ise Ergenekon’un halen deşifre olmayan, yasa dışı faaliyetlere devam eden grup liderleri aracılığıyla iletildi.

İtirafçı, timin Başbakana suikast için fırsat kolladığını ifade ederken, elemanların da isimlerini tek tek sıraladı. T.Y., Hatay bölgesinde son dönemde yaşanan bazı faaliyetleri de anlatıp ihbarda bulundu. Olayların bölgesi Adana olduğu için Hatay'a dair iddialarla ilgili bölüm ayrıca Adana TMK.10. Maddesiyle Yetkili Başsavcı vekilliğine gönderildi.

Savcılık, T.Y.'nin “Can güvenliğim yok, yardım edin” dediği söz konusu ihbar mektubuyla ilgili 2013\547 dosya numarasıyla soruşturma başlattı. T.Y.'nin bulunması, can güvenliğinin sağlanması ve iddialar üzerinde çalışma yapılması için Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne talimat verdi. Ekipler, çalışma başlattı.

'KOZMİK SAVCI' DA HEDEFTİ
T.Y. 2009 yılında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddiaları üzerine Seferberlik Tetkik Kurulu'nun kozmik odasında arama yaptıran ve soruşturmayı yürüten savcı Mustafa Bilgili'nin ailesini katledilmesi için de bir ekip oluşturulduğunu anlattı. İtirafçı, Bilgili'nin ailesiyle birlikte kaza süsü verilerek katledileceğini belirtti. Kozmik oda soruşturmasını başlatılmasının ardından Savcı Bilgili, birçok defa telefonla tehdit edilmiş, adresine posta yoluyla 8 adet kurşun ve tehdit mektupları gelmişti.


  http://www.radikal.com.tr/115134311513439

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Anlaşılan o ki - yazarın sonu

  Herhangi bir Tim yok. Lodos gibi üfürükten bir şey. Ya; keşke böyle bir tim olsaydı düşüncesiyle biri ihbar etmiştir, biraz rahatsızlık vermek için başbakana ve ailesine ya da cemaatin akıllı gençleri yok olan ergenekon algısını varetmek adına uydurmuştur. Olanların değil olması üzerine konuşulanların daha etkili olduğu bir zamandayız. Cilalı imaj devri, algı oyunları, basın-yayın ve akla sokun.

  Koruma yetmedi galiba. - Devrims

  Başbakanın yakın korumalarının sayısını biliyor musunuz? Tam 1.500 Kişi. Bunlar sadece yakın korumaları. Çemberin dışına doğru gidince sayı 5.000 kişiye yaklaşıyor. Dünya tarihinde hiç bir lider böyle bir yakın koruma ordusu ile korunmadı, korunmuyor...halkından bu derece korkan ve nefret eden bir başka lider yoktur. Hitler ve Stalin bile böyle bir koruma ordusu ile korunmamış. Hitler'in korumaları SS' lerden oluşan ve 600 kişilik bir koruma taburu. Stalin'inki daha mütevazi, KGB timleri tarafından korunmuş ve bunlar 50'şer kişiden oluşan 4 tim. Tarihin nefret edilen liderlerinin korumalarının sayıları bu kadar işte...Bizimki dahil.

  ... - cem_albay83

  Dünya başbakanın etrafında dönüyor zaten. Yemezler hocam yemezler...

  Ben açıklıyorum bu timi - ALP ER

  Sayın Başbakanımıza suikast konuşma metinlerini yazan kişiler tarafından yapılmıştır ve devam etmektedir. Şaka yaptım Sayın Başbakanımızın içi de dışı da birdir. Bence son 1 ayda sadece gerçek yüzünü gösteriyor.

  LİDERLERE SUİKAST - pispor

  Her lidere suikast yapılmaz ve planları da yapılmaz ama her hangi bir lider iktidardaki hükümetin tek sözcüsü dediği dedik yani eski deyimle kestiği kestik olursa bu gibi liderlere suikast planları yapılır çünkü bunlar artık otoriter konumları ile ülkede baskı oluşturarak halkın özgürlüklerini kısıtlamaya kadar özel yaşantılarına müdahaleye kadar kendi diktatörlüklerini ilan etme yolunda ilerlerse artık can güvenlikleri de tehlikeye düşer bu liderler halktan kopmuştur belli bir sınıf üzerinde tahakküm sağlamış halkın yarısı bu baskıya dayanırken çıkarları gereği halkın çoğu da bu gidişata dur demek için böylesi liderlere karşı bir çok suikast planlarını devreye koyarlar çoğu da başarılmıştır Bazı liderin kendi korumaları tarafından suikast sonucu öldürüldüğü tarihte rastlanılır Bana göre Halkın liderleri halkın içinde ve onların en büyük korumaları da halk olur

  Hadi oradan... - Devrims

  Rejim kuyruğunu iyice sıkıştırınca ve bir de seçimler yaklaşınca hemen aynı senaryoyu sahnelemeye başlarlar. Önce karadenizde ve güneydoğuda zengin petrol ve doğalgaz yatakları bulunur.Bu da olmayınca "çözüm süreci ve alevi açılımı" ortaya sürülür. Bunu da kimse yutmayınca bu sefer başbakana suikast haberleri başlar... Bu bir süre sonra hepsi unutulur.

  telekinezi timi olmasın - hasanyılmaz

  olabilir canım,daha önce de denenmişti