Erdoğan'dan Abdullah Cömert'in annesine suç duyurusu

Erdoğan'dan Abdullah Cömert'in annesine suç duyurusu
Erdoğan'dan Abdullah Cömert'in annesine suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Antakya'da Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in annesi Hatice Cömert hakkında suç duyurusunda bulundu.

RADİKAL - Hürriyet'ten Ali Dağlar'ın haberine göre; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın Antakya’da Gezi eylemleri sırasında atılan gaz fişeği sonucu hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert hakkında suç duyurusunda bulunduğu ve savcılığın bu şikayetle ilgili takipsizlik kararı verdiği ortaya çıktı.

Anne Cömert’in tecavüz cinayeti kurbanı Özgecan Aslan için Mersin’de kurulan taziye çadırını ziyareti sırasında Erdoğan’a beddua ederek tehdit suçunu işlediği öne sürülerek TCK 106 maddesi uyarınca 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Savcılık “Bu bir yakarış, tehdit suçunun unsurları oluşmadı” diyerek takipsizlik kararı verdi. Suç duyurusu oğul Zafer Cömert’in twitterdan yaptığı paylaşımla ortaya çıktı.

BEDDUA İÇİN TEHDİTTEN SUÇ DUYURUSU

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na Hatice Cömert hakkında yapılan suç duyurusuna konu olay iddiaya göre 21 Şubat 2015 tarihinde meydana geldi. Anne Cömert’in bir tecavüz cinayetine kurban giden Özgecan Aslan için kurulan taziye çadırında "İnşallah Recep Tayyip Erdoğan o kefen bile giymeyecek, o kefen ona nasip olmayacak inşaallah. Yanarak ölecek yanarak inşaallah" dediği öne sürüldü. Erdoğan da avukatı aracılığıyla anne Cömert hakkında TCK 106 maddesi uyarınca tehdit suçundan suç duyurusunda bulundu.

SAVCI: “TEHDİT DEĞİL, YAKARIŞ”

Savcılık suç duyurusuyla ilgili takipsizlik kararı verdi. Cömert ailesinin avukatı Erhan Biner takipsizlik kararına gerekçe olarak savcılığın “Bu ifadeler tehdit değil bir yakarış. Konuşmanın öncesi ve sonrası bir bütün olarak değerlendirildiğinde tehdit suçunun unsurlarının oluşmadığı” kanaatini bildirdiğini söyledi. Takipsizlik kararına itiraz süresi 15 gün. Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert de bir süre önce Ankara ’da izinsiz gösteriye katılmak ve yönetmek suçlamasıyla gözaltına alınmış, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Suç duyurusunu dün twitterdan paylaşan Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert, “Emri ver oğlunu katlettir sonra da git şikayetçi ol. Yeni Türkiye alın işte, dün ben, bugün annem. 58 yaşında annem binlerce korumalı Tayyip’i tehdit etmiş. Tayyip de korkup şikayetçi olmuş” diye yazmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/131503513150356

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Erdoğan'ın annelerle derdi nedir? - brandywine06

  Çocukları kendisinin verdiği emirlerle öldürülen annelerin ne demesini bekliyor? Yok kendisi o emirleri vermediyse neden kendi adına bu gençleri öldürenlerin yakasına yapışmıyor? Çünkü aslında bu polis, esnaf ikilisinin tam da kendi istediğini yaptığını biliyor. Bilmese, esnaf yeri geldiğinde polis, savcı, yargıç olur der mi? Hangi kendini bilen başbakan/cumhurbaşkanı böyle bir laf eder? Bu gençlerin öldürülmesini onaylamıyor olsa, Berkin'in annesini seçim mitinginde kalabalığa yuhalatır mı? Sen bunları yapacaksın, anne beddua edince de vayyy beni tehdit ediyor diyeceksin, bir de haklı bulunmayı bekleyeceksin! Erdoğan iyice kendini kaybetmiş. Ya gerçekliği anlamıyor, farkında değil, ya da ben ne yapsam ne desem haklıyım büyüklenmesi içinde. Her iki koşulda da annelerin bedduasını alır. Anne yüksek sesle söylemese, içinden Allah'a dua ederek beddua etse ne fark eder? Bedduayı almış, hak etmiş bir kere. Allah yüksek sesle söylenmeyeni duymayacak mı?

  Kin kusmak - user399986

  Allahım bu nasıl öfke,kin,neftret !! Abdullah Cömert'in annesinin fotoğrafına baktı mı acaba; suç duyurusunda bulunmadan önce? Kadıncağız normal,sakin bir Türk vatandaşı.Oğlu ölmüş,yüreği yanmış; yakarmış...Bundan bile korkan,tehdit unsuru algılayan,tamamen toplumdan uzak; kaprisli birisi bu ülkeyi değil; (kendi tabiriyle) küçük bir şirketi bile yönetemez...Ki yönetemediği de çok açık...Adam kendi vatandaşından nefret ediyor.Ona göre; karşı olan herkes "öteki"...13 milyon kişinin aylık yardımını kes bakalım ahkam kesebilecek misin?

  ah - user773937

  bu tehdit değil, milletin ahı

  Allahın işine biler karışıyor - titiz

  Öyle bir kudret ki Allaha yakarışa bile karışıyor. Hadi yediğin milyonlarca küfrü içine sindiremedin hukuk terazisini devreye soktun anlıyorum acını da Allahın terazisi için de hukuk mücadelesi vereceksin? Allahın kime bela vereceğini de sen mi bileceksin? Topunuzun Allah belasını versin. Bu bir küfür değil, hakaret değil Allaha yakarıştır.

  İKİYÜZLÜLÜK ! - adeniza

  Hz. Ömer'e öykünüp, her fırsatta herkesi nasıl kucakladığından , nasıl adil olduğundan dem vuracaksın. Sonra da ölümünden, azmettirici olarak direk mesul olduğun birinin annesi ah etti diye dava açacaksın; bir gün gerçek adalet seni de bulacak.

  Suçlu Kim? - gavurizmirliyim

  Suç duyurusunda bulunandır suçlu...