Erdoğan'dan Ahmet Hakan'a saldırı yorumu: Tasvip etmek mümkün değil, ancak...

Erdoğan'dan Ahmet Hakan'a saldırı yorumu: Tasvip etmek mümkün değil, ancak...
Erdoğan'dan Ahmet Hakan'a saldırı yorumu: Tasvip etmek mümkün değil, ancak...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmet Hakan'a saldırı olayıyla ilgili olarak, "Olayı tasvip etmek mümkün değil. Ancak köşelerinde zaman içerisinde başka köşe yazarlarını lanetleyen, onların hedef gösteren yazılardan da bu arkadaşların kaçınması lazım" dedi.

RADİKAL – Fransa'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Ahmet Hakan’a saldırı olayıyla ilgili olarak, “Olayı tasvip etmek mümkün değil. Ancak köşelerinde zaman içerisinde başka köşe yazarlarını lanetleyen, onların hedef gösteren yazılardan da bu arkadaşların kaçınması lazım" dedi.

"ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ ANCAK…"

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'a saldırıyla ilgili soru üzerine Erdoğan, "Her zaman şiddetin karşısında olduğumuzu söyledik. Ama şunu da bilmemiz lazım. Olayı tasvip etmek mümkün değil. Ancak köşelerinde zaman içerisinde başka köşe yazarlarını lanetleyen, onların hedef gösteren yazılardan da bu arkadaşların kaçınması lazım. Birçok yayın gruplarına şiddet gösterileri yapılmıştır hatta sis bombaları atılmış, silahla araçları taranmıştır. Bütün bunlar da olmuştur. Bu insanlar acaba o zaman kendileri ne durumdaydı bunu da sormak lazım. Buna rağmen basın danışmanım aramıştır kendilerine bu konudaki geçmiş olsun temennilerimi de bildirmişlerdir. Şiddetin karşısındayız" diye konuştu.    

 


  http://www.radikal.com.tr/144499114449911

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ancaksız Tasvip edemez misiniz? - user392546

  Halkın yarısının polis, yarısınında hapishanede oldugu bir ülkede nasıl bir refah düzeyi oluşur? Kendinizden olmayan herkese anında TV ekranlarından saldırıp terörist ilan ederken, bu haydutlar için neden ancaklı beklediniz.