Erdoğan'dan izleme heyeti açıklaması: Ben bu olaya olumlu bakmıyorum

Erdoğan'dan izleme heyeti açıklaması: Ben bu olaya olumlu bakmıyorum
Erdoğan'dan izleme heyeti açıklaması: Ben bu olaya olumlu bakmıyorum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İmralı'ya gideceği belirtilen izleme heyetine olumlu bakmadığını söyledi.

RADİKAL-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ,  Ukrayna'ya hareketinden önce  Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, İmralı'ya gideceği belirtilen izleme heyetine karşı olduğunu söyledi. Çözüm süreci izleme heyeti oluşturulmasına ilişkin görüşleri sorulan Erdoğan,  "Bunun dışındaki süreç kendi çerçevesi içinde kalmalıdır. Dağa bile çeşitli roman yazarları gönderildi. Ne netice alındı. Yeni romanlar mı yazdırılacak? Bunları doğru bulmuyorum" dedi.

Bu konudaki gelişmeleri gazetelerden okuduğunu söyleyen Erdoğan şunları söyledi: "Böyle bir şeyden doğrusu benim haberim yok. Ve şunu da açık net söyleyeyim. Bu olaya ben olumlu bakmıyorum. Başbakanlığım döneminde de akil insanlar içinden bir grubun gitmesini nasıl buluyorsunuz diye sorulduğunda, bunları doğru bulmadığımı söylemiştim. Bunlar doğru şeyler değil. Bu konuda işin başından itibaren her ülkede olduğu gibi istihbarat teşkilatları bunun birinci derecede sürecin yönetenleridir.  O dönemde temsilcileri olan siyasi partiden 3 elemanı buraya gönderdik. Yine biz gönderdik. Bunları gizlemeye gerek yok. Bu sayının 5'e çıkması 10'a çıkması, ayrı bir grubun oraya gönderilmesi, neyi değiştirecek ki? Birilerini tatmin için bu işler yapılmaz. Bu işin yönetimi hükümete üzerine düşeni başlattığı süreç içinde devam ettirmelidir. Bunun dışındaki süreç kendi çerçevesi içinde kalmalıdır. Dağa bile çeşitli roman yazarları gönderildi. Ne netice alındı? Yeni romanlar mı yazdırılacak? Bunları doğru bulmuyorum." 


  http://www.radikal.com.tr/131760613176067

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Allahaşkına.. - sofronitsky

  ya radikal, lütfen şu videoların kendi kendine açılmasını kaldırın ya.. tv'de kapıyoruz burdan giriyor evimize yalan konuşmalar.. bıktım bu sesten bu konuşmalardan zaten ya küçük enişte çıkıyor ya bu.. çok dinlemek isteyen basar tıklar play'e dinler.

  Demokrasi - user1039803

  Bu ülkede gerçek anlamda bir demokrasi ve güçler ayrılığı olsaydı, bu adam elini ayağını bazı şeylerden çekmesi gerektiğin bazı kurumlar söylerdi. Ama bu halk çok daha beterini hak ediyor. yüzüne gelen tükürüğe Ya Rabbim şükür diyen bir toplumu böyleleri yönetir...

  Ne söylerse Söyleyin İnanmayın! - Hayal Denizi03

  Seçim arifesi seçmenin kulağına hoş gelecek şeyler söylüyor. Şimdiye kadar hiç bir Devlet adamı Mehter takımı gibi iki öne bir geri/ iki geri bir ileri yürümedi. Cumhuriyet tarihi test ediliyor. İnşallah bu testi başarı ile geçecek.

  Yersen Türkiye! Ama yemezsen seviniriz Türkiye! E artık yeme be Türkiye! - Ali Karatay

  Bu adam tam anlamıyla bir siyaset kurdu. Sergilenen tiyatroya yakından bakalım: Erdoğan celladı oynayacak, milliyetçi oyların kaybını önlemeye çalışacak, Davutoğlu da papazlık yapacak, başta Kürtlerinki, barış oylarını korumaya ve mümkünse yenilerini kazanmaya çalışacak. Davutoğlu'nu madara eden ve ciddi oy kaybettiren "Erdoğan'ın memuru" imajının, tümüyle ortadan kaldırılamasa bile, en azından zayıflatılması da bu tiyatronun bonusu olacak. Gerçek ne? ERDOĞAN'IN ONAYI OLMADAN ÖCALAN'IN YANINA SİNEK BİLE GİREMEZ!

  - user386208

  "Erdoğan şunları söyledi: "Böyle bir şeyden doğrusu benim haberim yok" gerçek olamayacak kadar güzel bi laf

  Mızırdanma! - mlylmz

  Sana başkanlık da, püskevit de yok!

  Samimi değil.. - ysnbtr

  Bu çıkışın iki sebebi olabilir. 1. si milliyetçi oyları kaybetmemek, 2. si işleyebileceği tek suç olan vatana ihanet suçunu işlememiş gibi görünmek.. Yoksa, ortalama zekaya sahip herkes görüşmenin talimatını verenin Erdoğan olduğunu bilir.. Malesef, Temeli yalan ve riya olan siyasi anlayışa sahip bir ülkeyiz..