Erdoğan'dan 'kaçırılan askerlere' ilk değerlendirme

Erdoğan'dan 'kaçırılan askerlere' ilk değerlendirme
Erdoğan'dan 'kaçırılan askerlere' ilk değerlendirme
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, askerlerin PKK tarafından kaçırılmasına ilişkin yaptığı ilk değerlendirmede, amacın çözüm sürecine zarar vermeye çalışmak olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip ErdoğanPKK tarafından kaçırılan askerlere ilişkin değerlendirme yaptı. 

Diyarbakır'da kaçırılan askerlerle ilgili bir soruya yanıt veren Erdoğan, "Zaten bunlar sürece zarar vermek isteyenlerin yaptığı eylemler. Hakkari eylemleri yine aynı şekilde sürece zarar vermek isteyenlerin attığı adımlar, yaptığı eylemler. Bunlar da onun bir benzeridir. Fakat her halukarda tabii biz bu oyuna gelmeden sürece devam edeceğiz. Biran önce askerlerimizi bırakmaları.. Başka bir söylenecek bir söz yok" diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/1165154116515411

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vatandas? - cgy

  Ne vatandasindan söz ediyorsunuz? Elinde uzun namlulu tüfegiyle sehir icinde dolasan insanlar vatandas tanimina mi giriyor? Avrupa'da yasiyorum, Dünya'nin bir cok yerinde bulundum, elinde Assault Rifle dedikleri tüfekle dolasan bir kisiye masum vatandas denmesine ilk defa rastliyorum. Beni aydinlattiginiz icin tesekkür ederim sevgili sosyalist gecinen ama hicbir seyden haberdar olmayan kardeslerim

  senin polislerin ve senin barış sürecin!! - lejöner

  senin o methiyeler dizdiğin polislerin hakkaride iki can'a kıydılar.. sen daha çözümden sen daha provakasyondan bahsedıyorsun...

  Polis bölgeden çekilsin. - Neşat Olağan

  Güneydoğu'da devletin polisi vatandaş öldürüyor, PKK'liler kaçırdığı askerleri öldürmüyor hemde serbest bırakıyor. Kürtler kime güvenir?

  hangi surecten bahsediyor bilen var mi !! - OSCAR82

  sanki ortada surec kalmis, dedigim dedik caldigim duduk diyorsunuz sayin basbakan söylemlerinize ve yaptiklariniza bakildiginda surec diye birseyin olmadigini anlamamak icin aptal olmak gerekiyor, surec diye birseyin adi kalmissa bunu saglayan sadece kurtlerdir hukumet polyanacilik oynuyor, gupegunduz sokak ortasinda insanlari öldurun sonra surecten bahsedin anlasildi ki sizin de baris diye bir derdiniz yok

  ... - Selosl

  Ortda yararlı bir süreç mi vardı da zarar gelecek? akepenin geldiğinden beridir tırmanışta olan terörün devam etmesidir bu, başka bir şey değil.

  sürencemeç - azulgabor

  kim ne yapsa ya sürece zarar veriyor ya AKP'ye. sen önce şu süreç dediğin şeyi detaylıca bir açıkla da kim nereye zarar veriyor millet karar versin. ayrıca polis tarafından vurulan kişiler ile kaçırılan askerlerin bir tutularak kıyas/yorum yapılması da mantık dışıdır. hiç kimse elinde silahla devletin kolluk kuvvetine ateş edemez. bugün o kolluk kuvvetlerine ateş eden yarın bana eder. bu ister Türk ister Kürt ister başka bir ırk olsun. illa ki bir protesto edeceksen kırmadan, yakmadan, ateş etmeden de edebilirsin.

  süreç - tolstoyevski

  süreç o kadar umrunda olsaydı kürtler öldürüldüğünde bunlar sürece zarar vermek isteyenlerin eylemi, süreç zarar veremeyecekler derdin o polislerin de o valinin de cezasını keserdin. dürüst değilsin.