Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Haber'de katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

''BİRİLERİ RAHATSIZ OLMAYA BAŞLADI''

"Sancılı bir dönem yaşıyoruz. Demokratik açılım projesi olarak yaptıklarımız ile çözüm süreci istedik. Bunu ileri safhalara götürelim istedik. 78 milyon vatandaşımız kardeşlik içinde, bir olması için yaptık. Bunun adımlarını attık. Batı'da ne varsa, Doğu'da ve Güneydoğu'da o olacak demiştik. Hep bunu konuştuk. Eğitim, sağlık, adalet noktasında güçlü adımlar attık. Biz adım attıkça birileri rahatsız olmaya başladı."

Neden Terör örgütü kendisini temsil edecek birilerini arıyordu? Bizim de yerimiz olsun dediler önce bağımsız girdiler, ardından parlamentoya girdiler. Peki sonra bu hâl nedir? Şu anda ülkemizin değişik yerlerinde yapılan bu terör eylemleri milleti rahatsız ediyor. Bunun için de tedbirler aldık. Çözüm süreci içerisinde valilerimiz verdiğimiz talimat doğrultusunda şu andaki gibi operasyonlara girmiyordu. Belki kendilerine çeki düzen verirler diye. Bunun ardında bir hazırlık safhasına girdiler."

''TERÖR EYLEMLERİNİ GÖRMEZDEN Mİ GELECEĞİZ''

Bir elinde silahı bir elinde tehdidi. Böyle bir anlayış olmaz. Lafa geldiği zaman saz. Özellikle paralel medya ve amiral medyayız diyenler; Acaba bu açılan kanallar neyle açılıyor? Belediyelerin iş makineleriyle. Bu kanallar neden açılıyor? Ve bunca mayın döşeniyor. Zırhlı araçlar olduğu halde şehitlerimiz oluyor. Bu hazırlıklar kim için yapılıyor. Bu terör eylemlerini görmezden mi geleceğiz?"

''BUNLARIN BEDELİNİ ÖDEYECEKLER''

Sokağa çıkma yasakları yapılıyor. Operasyonların rahatlıkla gerçekleştirilmesi lazım. Vatandaşım devletin gücünün orada olduğunun güvenini hissetmeli. Devlet vatandaşının yanında yer almıştır. Ama bunlar hain ve alçaktır. Maalesef benim binbaşımı ailesinin yanında çarpraz ateşe tuttular. Havan topuyla lojmana ateş ediyorlar. Çünkü dertleri başka, yani kurtarılmış bölgeler. Bu ülkede asla izin vermeyeceğiz. Onlara destek veren medya grupları bunların bedelini ödeyecek."

''BULUNDUĞUMUZ MAKAM HAKLARI SAVUNMAKTADIR''

Biz meyvesi yenen ağaç konumundayız. Türkiye'de amiral gemisi diyenler bunlar paralel yapıyla el ele yürüyorlar. Biz şu anda bunun mücadelesini veriyoruz. Bizim bulunduğumuz makam tüm cumhurun haklarını savunmaktadır. Paralel yapıyla ilgili hükümetimiz gerekli yasal düzenlemeyi yaptı.

''BİZİM DE BİR RABİAMIZ VAR''

Yargı ve sermaye içinden olanlar var. Neden kaçıyorsunuz? Ben inlerine gireceğiz dedim bunun mücadelesini veriyoruz. Paralel yapı kurumlarımızın içindeki bütünlüğü bozdu. Benim her zaman söylediğim bizim de bir Rabiamız var. Bu anlayışı yakalayamadıktan sonra biz o bütünlüğü yakalayamayız.

''YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR''

Bu ifadeleri kullanan kişi (Demirtaş) Türk bayrağını eline doğru dürüst almış değil. Hani sizin bayrağa saygısızlığınız yoktu? Hani saygı? Bunların kongrelerinde asılı Türk bayrakları indirildi. Yani yalancının mumu yatsıya kadar yanar.

''BATI HİÇ SAMİMİ OLMADI''

Dünya bu konuda samimi değil. Batı Türkiye'ye karşı hiç samimi olmadı. Bunları kısmen de olsa desteklediler. Bakıyorsun bir eş başkan çıkıyor 'bizim arkamızda YPG var.' Teröristin söyleyeceği bir lafı sözde siyasetçi söyleyebiliyor.

'' MHP KAPIYI KAPADI''

Elimde anayasa var. Ve bunun gerekliliğini yerine getiriyorum. Ve teamüller gereği ben görevi en yüksek oy alan partinin genel başkanına verdim. Cumhurun bana emaneti neyse onun gereğini yaptım. Sayın Başbakan CHP 'ye gitti MHP'ye gitti görüştü. Ben de biraz umutlanmıştım herhalde kuracaklar diye. E zaten vakit dar. Bu partiler birbirleriyle zaten görüştüler. MHP x partinin olacağı koalisyonda yer almam diyor. MHP kapıyı kapadı. Ben de ekibimle birlikte değerlendirmeleri yaptım. Ve benim ifademle tekrar, anayasal olarak erken seçim kararı aldık.

''BİR TEK TUĞRUL BEY EVET DEDİ''

CHP grubundan herkes hayır dedi. MHP'den bir tek Tuğrul bey evet dedi. Bunlarla birlikte geçici seçim hükümeti kurulmuş oldu. Temennimiz odur ki bunu bir daha yaşatmayacak bir hükümet olsun. Tek başına iktidar olduk. Mali, ekonomik istikrar oldu. Ve bu sayede bir patlama yaşadık. 12 yıllık başbakanlık hayatımda çok şükür böyle bir sıkıntı yaşamadım. Ülkede tek başına bir hükümet kurulduğunda tekrar sıçrama yaşarız. (Hürriyet)