Erdoğan'dan Rusya'ya ithalat tepkisi: Alsan ne olur, almasan ne olur?

Erdoğan'dan Rusya'ya ithalat tepkisi: Alsan ne olur, almasan ne olur?
Erdoğan'dan Rusya'ya ithalat tepkisi: Alsan ne olur, almasan ne olur?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'nın Türkiye'den tekstil ve gıda ürünleri ithalatını sınırlamasıyla ilgili olarak "Türkiye bunlarla sarsılacak durumda değildir; alsan ne olur almasan ne olur" dedi.

RADİKAL -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Türkiye İnovasyon Haftası kapanış etkinliğinde konuştu. Rusya ile yaşanan uçak krizi ve Rusya'nın yaptırım kararlarıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk Akımı projesi taleplerimizin karşılanmaması nedeniyle bir süredir tarafımızdan rafa kaldırılmıştır" dedi. 

Rusya'nın açıklamalarını eleştiren Erdoğan, "Rusya ile krizi tırmandırmak için çalışmıyoruz. Onlar gibi konuşmuyor, diplomatik bir dille konuşuyoruz. Bu ülke yeri ve zamanı geldiğinde nasıl konuşacağını iyi bilir" diye konuştu.  Erdoğan, "Türkiye bir kabile devleti değildir. Biz egemenlik haklarımıza karşı operasyon yapanlara karşı uyarılarımızı yaptık" dedi.

'ALSAN NE OLUR ALMASAN NE OLUR...'

"Rusya yaptırım uygularken, Türkiye yaptırım uygulamıyor" diyen Erdoğan, "Biz ürünlerimizi gönderiyoruz. Niye gönderiyorsunuz dediklerinde biz de Rusya bizim stratejik ortağımız diyoruz" ifadesini kullandı. 

Rusya'nın Türkiye'den tekstil ve gıda ürünleri ithalatını sınırlamasıyla ilgili olarak da "Türkiye bunlarla sarsılacak durumda değildir; alsan ne olur almasan ne olur" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başka pazarlar bulunur. Yeni kapılar açılıyor. Dik duracağız ama dikleşmeyeceğiz. Türkiye sizin ithalatınızla yıkılacak bir ülke değil. Ürünlerimizi artırıp yeni pazarlar bulacağız" diye konuştu.

Özgür ALTUNCU - Güven USTA - İSTANBUL- DHA

 

 


  http://www.radikal.com.tr/148684114868414

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kavga - user1130648

  Mahalle kavgasına döndü iş

  ÇOK SERT TEPKİ??? - drhil

  Gerçekten de manşette dediğiniz gibi çok sert tepki göstermiş. Kadife sertliğinde...

  - user520303

  Tekstil zaten bitti tarımı da inşaatla bitirdik desen daha şahane olur

  - Barnabycik

  Diplomatik dille konuşuyorlarmış. Krizin ilk üç günü sarf ettikleri sözler: "Pişmaniye", "Puşt!", "Bize sökmez!" Diplomasinin zirvesi gerçekten. Böylesi hiç görülmedi.