Erdoğan'dan yardım çağrısı

İşadamlarına yemek vererek Güney Asya'daki deprem ve tsunami bölgesine yardım sözü alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara da 'katkı' çağrısında bulundu.

ANKARA - İşadamlarına yemek vererek Güney Asya'daki deprem ve tsunami bölgesine yardım sözü alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara da 'katkı' çağrısında bulundu.
Erdoğan, televizyonlarda yayımlanan 'Ulusa Sesleniş' konuşmasında,
5 Şubat'ta durumu yerinde görmek ve yaraların sarılmasına, ihtiyaçların giderilmesine katkı sağlamak amacıyla felaketzede ülkelere bir ziyaret gerçekleştireceğini anımsatarak, vatandaşlardan açılan yardım kampanyalarına katkıda bulunmalarını istedi. Başbakan Erdoğan, "Biz benzer acılar yaşamış bir milletiz. Büyük zorluklar ve ihtiyaçlar içindeki bu coğrafyaya yardım elimizi uzatalım" dedi.
Kampanyaya ilgi arttı
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Kurban Bayramı'nın ikinci günü yaptığı "Gönül isterdi ki, Güney Asya'ya yardımda örnek ülke olalım" çıkışının ardından, deprem ve tsunami felaketinden etkilenenler için düzenlenen yardım kampanyasına ilgi arttı. Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nce başlatılan kampanyada toplanan para 1 milyon 405 bin YTL'yi aştı. Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kampanya çerçevesinde dün saat 17.00 itibarıyla, 1 milyon 405 bin 6 YTL 44 YKr, 23 bin 423.98 avro ve 153 bin 388.93 dolar toplandığı belirlendi.
Bu arada, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan dün yaptığı açıklamada, Türkiye'nin deprem felaketinden etkilenen bölgelere katkısının 15 milyon dolara yaklaştığı açıklandı. Tan Türkiye'nin en fazla yardım sağlayan ilk 30 ülke arasında olduğunu da belirtti. ( Radikal, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7359377359370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.