Erdoğan'dan Zaman temsilcisine: Sıkıysa kime beddua ettiğini söylesin

Erdoğan'dan Zaman temsilcisine: Sıkıysa kime beddua ettiğini söylesin
Erdoğan'dan Zaman temsilcisine: Sıkıysa kime beddua ettiğini söylesin
'Beddua' tartışması, Başbakan Erdoğan, Zaman Gazetesi'nin yazarı ve temsilcisine söylediği çok ilginç bir sözle devam ediyor: "Bu nasıl beddua? Kime söylüyor. Sıkıysa kime ettiğini de söylesin."

 

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, Başbakan Erdoğan ve beraberindekilerin Trabzon’dan Pakistan gezisi için havalandıktan sonra uçakta olan bitenleri köşesinden aktardı. Mahmut Övür’ün yazısının ilgili bölümleri şöyle:

Başbakan Erdoğan'ın Pakistan gezisi için Trabzon'dan yola çıkıyoruz. Pakistan gezisi, tıpkı Gezi kalkışması sonrası Tunus ziyareti gibi kritik bir dönemde gerçekleşiyor.
(…)
Uçakta -benim bildiğim- sadece, cemaate yakınlığıyla bilinen Zaman Gazetesi Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Mustafa Ünal vardı. Ünal, gazeteci kimliğiyle her zaman saygı uyandıran bir isimdi ve
Başbakan'la aralarında nasıl bir diyalog geçeceğini doğrusu merak ediyordum.
Uçak havalandıktan bir süre sonra Başbakan Erdoğan dolaşmaya başladı ve herkesin elini sıkarak sohbet etti. Sıra tam arkamda oturan Mustafa Ünal'a geldiğinde herkes pür dikkat o konuşmayı izlemeye başladı.
Başbakan Erdoğan'ın şu minvaldeki sözleri çarpıcıydı: "Bu nasıl beddua, kime ediyor? Sıkıysa kime ettiğini de söylesin. İsim versin."

Yazının tamamı için:  www.sabah.com.tr/Yazarlar/ovur/2013/12/24/sikiysa-kime-beddua-ettigini-soylesin


  http://www.radikal.com.tr/1167763116776323

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir beddua ABD den kaç saatte gelir? - nedesemboş

  Anlaşılan beddua soruşturmadan daha fazla sarsmış AKEPE'lilerin bünyelerini..

  Kasımpaşa'dan Mahalle Manzaraları: - Ali Fakı

  ...Bozahaneden çıktı, fitil, bozayı fazla kaçırmış. Bozadan bu hale düşmek için ne kadar Vefa bozası içmek gerek (Belki de Vefa bozasının alkol oranını yükselttiler)? Bir elinde tesbih übür eli omuzuna atılmış ceketini tutuyor, gözleri yuvalarından fırlamış kıpkırmızı, dudakları sarkmış, sallanıyor ve bağırıyor: Heeeeeeyt, kim bana yan bakarak belalar okur ulan beee, çıksın karşıma da alayım ayağımın altına! Sahnede tek kişilik bir oyun sergileniyor ve 76 milyonluk şaşkın bir seyirci topluluğu oyunu (kabusu demek daha doğru) şaşkınlıkla, merakla ve korkuyla izliyor!

  sana dese ne yapıcaksın? - arkabahçe

  ellerini kırdığın gibi ,dillerini mi keseceksin.kusura bakma ama sen artık bu yollarda yalnızsın.

  tabiki sana - A.D

  daha ne soruyorsun.fakat asıl önemli olan muhteşem bir halkımız var.türk insanı tıpkı avrupanın o aydınlanmış insanı gibi.neden dersen 3 seferdir senin gibi dürüst bir insanı iktidara taşıdı.halkımız çok akıllı gerçekten.

  Seviye... - akropol

  Ister cemaati, ister AKP'si ahlaki ve politik olarak ayaga dustunuz, Bu halkin oyle cok cozulmesi gereken sorunu varki, doldurmayin gundemini, yiyismelerinizle " Kim daha cok calabilecek " diye. Yani cemaatin bunlari yapmasi soz konusu olmasaydida, ahlaksizliklari ve yolsuzluklari bilmiyormuydu bu halk zaten!!! Ancak sistem oyle iyi kurmuski duzenini sizlerden bir turlu kurtulamiyor. Eskiden Kemalist'ler idi suyun basinda,simdide siz. Su Besiktas'taki meshur basbakanlik burosundan baslayin ve bosaltin ortaligi. Hadi kalkin gidn!!! Reziliniz cikti, sahte ahlak havarileri.

  MÜSLÜMAN - HARAYDIN

  Müslüman müslümana beddua okumaz. Şeytanın insanı peşine taktığı sıfatlara ise lanet okumak beddua etmek kimsenin şeytana uymaması için caydırıcılık anlamı taşır. Rüşvete, harama, kamu hizmetine aracılık ederek rüşvetin sayısız versiyonu ile haraç gibi gelir sağlamaya lanet etmek beddua etmek müslümana beddua etmek değildir. Bir müslümanın bir yanlışı varsa bin doğrusu vardır. Müslümana beddua etmek bu doğrulara beddua etmektir ki müslümanlıkla hatta insanlıkla ilgisi olamaz. Birinin suçu için aile ve yakınlarına fatura çıkarmak, birinin suçunu örtbas etmek, birinin bir suçu yüzünden iyiliklerini görmeyip o kişiye beddua ve lanet etmek İslama aykırıdır. Rüşvet ve versiyonları ise müslümanlığın kanseridir, toplumu yer bitirir, bunu gündeme getirmenin kızılacak tarafı yoktur.

  MÜSLÜMAN - HARAYDIN

  Müslüman müslümana beddua edemez.Zira birinin suçu ile ailesi yada yakınlarını suçlamak islama aykırıdır. Bir kişinin bir yanlışı yüzünden yüzlerce doğrusunu görmezden gelip ona kin nefret beddua da islama aykırıdır. Ama müslüman müslümanı zalimleştiren şeytanın oyunlarına karşı uyarmakla görevlidir. Yanlışın bizzat kendisine beddua etmek lanetlemek gerekir ki şeytan müslümanı peşine takamasın. Rüşvet yada bir kamu hizmetine aracılık ederek komisyon almak müslümanlığın kanseridir. Bunu lanetlemeyecek de neyi lanetleyecek bir müslüman. Müslüman paraya tapamaz. Müslüman şeytanın güzel gösterdiği yüzlerce yöntemi hak,ticaret, el emeği görerek rüşvet ve haram alamaz.