Erdoğan'ın evine de Türk bayrağı asıldı

Mersin'de Nevruz kutlamaları sırasında Türk bayrağına yönelik saldırıya tepki, tüm yurtta sürüyor. Bayrak kampanyasına Başbakan Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan'ın Üsküdar Emniyet Mahallesi'ndeki konutunun girişine bayrak asıldı.

ANKARA - Mersin'de Nevruz kutlamaları sırasında Türk bayrağına yönelik saldırıya tepki, tüm yurtta sürüyor. Bayrak kampanyasına Başbakan Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan'ın Üsküdar Emniyet Mahallesi'ndeki konutunun girişine bayrak asıldı.
Van Ordu Caddesi'ndeki Belediye Garajı önünde toplanan yaklaşık 100 bin kişi 2 kilometre yürüdü. Yürüyüşe Van Vali Yardımcısı Süleyman Özçakıcı, Belediye Başkanı AKP'li Burhan Yenigün ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Selahattin Uğurlu da katıldı. Protestocular askeri bandonun çaldığı marşlar eşliğinde Atatük Anıtı'na kadar yürüdü.
İzmir'de Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 20 bin kişi Gündoğdu Meydanı'na yürüdü. Yürüyüşe CHP lideri Deniz Baykal da milletvekilleriyle katıldı. 123 sivil toplum örgütünün oluşturduğu Türk Dayanışma Konseyi, Ankara Kızılay'da miting düzenledi. DSP lideri Zeki Sezer başkanlığındaki partililer de Anıtkabir'i ziyaret etti. Kahramanmaraş ve Hatay'daki yürüyüşe 10'ar bin kişi katıldı. Aksaray'da 15 bin kişinin katıldığı gösteride Apo maketi yakıldı.
Sivas, İzmit, Samsun, Antalya, Konya, Nevşehir, Kırıkkale, Adana, Niğde, Kilis, Erzincan, Bolu, Kayseri, Muş ve Kütahya'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ilde de protesto yürüyüşleri düzenlendi.
(Radikal,dha)


    http://www.radikal.com.tr/7421367421360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.