Erdoğan'ın korumaları ve Belçikalı korumalar yumruk yumruğa!

Erdoğan'ın korumaları ve Belçikalı korumalar yumruk yumruğa!
Erdoğan'ın korumaları ve Belçikalı korumalar yumruk yumruğa!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın korumaları ile Belçikalı VIP korumaları yumruklaştı.

RADİKAL - Belçika’ya resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın korumaları ile Belçika’daki resmi ziyaretçilere tahsis edilen VIP korumalarının yumruklaştığı öne sürüldü.

İLK GERGİNLİK PAZAR AKŞAMI

Fransızca yayın yapan Belçika Radyo Televizyonu’nun resmi sitesinde yayınlanan habere göre, ziyaret sırasında 2 kez Türk ve Belçikalı korumalar arasında yumruklaşma yaşandı.

İlk gerginlik 4 Ekim Pazar akşamı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk vatandaşlarına hitap ettiği alanda yaşandığının kaydedildiği haberde, “Belçika polisiyle Türk Cumhurbaşkanı’nın güvenlik güçleri arasında ilk itişme yaşandı.” denildi.

"ERDOĞAN'IN KORUMASI DİRSEK ATTI" İDDİASI

İkinci gerginliğin pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yaptığı Egmont Enstitüsü’nde yaşandığının kaydedildiği haberde “burada çok daha sert bir itişme" yaşandığı ifade edildi. İtişmenin sebebinin Erdoğan’ın ziyaret edeceği bir yerin, önceden kontrol edilmesi konusunda olduğu belirtildi. Haberin devamında şu ifadeler kullanıldı:

“Belçika güvenlik güçleri kendi toprakları üzerinde Türk Cumhurbaşkanı’nı korumanın kendi görevleri olduklarını düşündüklerinden kontrolü kendilerinin yapmaları gerektiğini belirttiler ancak Türk güvenlik güçleri ise kontrolü kendileri yapmak istediler. Bu gerginlik sırasında iki taraf arasında önce itişme sonrasında ise yumruklaşma yaşandı. Erdoğan’ın yakın korumalarından bir tanesi Belçika VIP korumalardan bir tanesine dirsek attı. Türk koruma bundan çok kısa bir süre sonra da kendini yerde buldu. Hemen ardından sükûnet sağlandı.” (Hürriyet)