Erdoğan'ın kurbanlarını Kızılay kesecek

Erdoğan'ın kurbanlarını Kızılay kesecek
Erdoğan'ın kurbanlarını Kızılay kesecek
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 3 kurban kesimi için Kızılay'a vekalet verdi, 900 TL ödedi.

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 3'ü Pakistan'da, 3'ü Saraybosna'da ve 1'i de Yurt içinde belirlenecek bir bölgede kesilmek üzere Kızılay'a kurban vekaleti verdi.

Erdoğan'ın kurban hissesi karşılığı ödediği para Kızılay başkanı tarafından makbuza döküldü. Türk Kızılay'ı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar 3 hisse karşılığı olan 900 TL karşılığında Saraybosna için kesilen makbuzu kameralara gösterdi. Akar ve heyeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'la Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde görüştükten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Akar, "Kendisinden kurban vekaletini Türk Kızılay'ına vermesi arz ettik. Kendisi de kabul buyurdular. Toplam 7 hisse kurban bağışını Yurt içinde ve Yurt Dışında kesmek üzere verdiler "dedi.

Türk Kızılay'ı olarak Avrupa, Afrika ve Asya'da vekaletle kurban kesim kampanyası başlattıklarını hatırlatan Kızılay Başkanı Akar, kurban bedellerinin hisse karşılığı yurt içinde 575 Türk lirası, yurtdışında 300 Türk lirası olduğunu söyledi. Akar Yurtdışı bir hisse fiyatlarının hayvan daha ucuz olduğu için yurtiçine göre daha düşük olduğunu sözlerine ekledi.


  http://www.radikal.com.tr/115365311536533

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  parayı kim verdi - tevahi

  anlaşılan bu ay da elektirk faturası kabarık gelecek. nasıl olsa tayyip ve tüm bakanların kişisel gelirlerini vergiler ve faturalar karşılıyor.

  Başbakanımızın seçimi herkese örnek olmalı. - Su Cemre Sim

  Kızılay herkese,her an,her yerde yardıma koşan biricik can yoldaşımızdır.Ama,evinde kurban kesen yurttaşlarımız da derilerini Türk Hava Kurumuna bağışlarlar mı?Hava lislerinde,Hava Harp Okullarında da ülke güvenliği için yetişen yoksul,yetim,öksüz çocuklar , gençler var. Havacılığın güçsüz olduğu ülkeler bağımsızlıklarını koruyamazlar.Kurban derilerimizi Türk Hava Kurumu'na verelim.

  3 kurban 900 tl iyi fiyat - demlicay2011

  tanesi 300 e kurban yok piyasada. hak işi işte akıl ermez.