Erdoğan'ın mitingine telefonla davet

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün miting ve TOKİ konutlarının anahtar teslim törenine katılmak için geleceği Diyarbakır'da AKP, mitinge, vatandaşları Türk Telekom aracılığıyla davet etti


AKP'nin Telekom ile anlaşması sonucu Diyarbakır'daki abonelerin telefonları aranarak oparatör aracılığıyla, “Başbakan Erdoğan'ın saat 12.00'de İstasyon Meydanı'nda düzenleyeceği mitinge davetlisiniz” çağrısı yapıldı. Diyarbakır'da işyerleri açık bulunurken, sadece Erdoğan'ın geçiş güzergahında kapalı olduğu görüldü.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 20 Ekim 2088 tarihinde Dicle Üniversitesi'nin açılışına katılmak için geldiği Diyarbakır'a bugün 29 Mart yerel seçimleri için miting düzenlemeye ve TOKİ konutlarının hak sahiplerine anahtar teslim törenine katılmak için geleceğinin açıklanması ile hazırlıklar artırıldı. Kentte dün akşam başlayan yağmur sürerken, Başbakan Erdoğan için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Mardin, Elazığ, Şanlıurfa ve Batman'dan kente takviye polis kuvvetleri geldi. Diyarbakır'da başta Başbakan Erdoğan'ın geçiş güzergahları olmak üzere tüm önemli cadde ve sokaklar tutulurken, Özel Harekat ve çevik kuvvet ekipleri konuşlandırıldı. Polis müdürleri yaptıkları telsiz anonslarında, izinsiz gösteri yapmak isteyenlerin gruplaşmasına izin verilmemesini ve hemen gözaltına alınmaları talimatı verdi.
AKP teşkilatı Türk Telekom Müdürlüğü ile yaptığı anlaşmayla Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır’a gelişini kentteki tüm abonelerine duyurup mitinge davet etti. Diyarbakır'daki abonelerin telefonları dün akşamdan itibaren aranarak oparatör aracılığıyla “Başbakan Erdoğan’ın saat 12.00’de İstasyon Meydanı’nda düzenleyeceği mitinge davetlisiniz” çağrısı yapıldı.

KEPENKLER AÇIK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesinde Diyarbakır'da işyerlerinin tamamına yakının açık bulunuyor. Merkez Bağlar İlçesi'nin bazı kesimleri ve Başbakan Erdoğan'ın uçaktan indikten sonra geçiş güzergahı olan Sento Caddesi üzerindeki işyerlerinin büyük bölümünün kapalı olduğu görüldü. Erdoğan'ın 20 Ekim tarihinde yaptığı ziyaret sırasında kentte kepenklerin yüzde 90'ı kapatılmış ve yerler protesto gösterileri düzenlemişti.