Erdoğan'ın sözleri İtalya basınında

Erdoğan'ın sözleri İtalya basınında
Erdoğan'ın sözleri İtalya basınında
İtalya basını, Başbakan Erdoğan'ın Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı mitingdeki konuşmasına birinci sayfadan yer ayırdı

MİLANO - Corriere della Sera gazetesi internet sitesinde ilk sırada yeralan haber , “ Türkiye ’de Erdoğan sesini yükseltti: Hükümetin sabrının bir sınırı var” başlığı altında “Göstericilere uyarı” alt başlığı kullanıldı.

“Türk başbakan Recep Tayyip Erdoğan , hükümetinin sabrının da bir sınırının olduğunu söyledi” ifadesi kullanıldı.

Haberde, “Hükümet karşıtı protestolar 31 Mayıs’da çevreci barışçıl bir oturma eylemine, polisin şiddetle müdahale etmesinin ardından başlayan gösterilerde 3 kişi öldü, Emniyet Sendikası ani stres nedeniyle 6 polis memurunun intihar ettiği açıkladı ve beş bin kişi yaralandı” sözlerine yer verildi.

‘GÖSTERİCİLERİN YÜZDE 90’INDAN FAZLASI ROTADAKİ İSLAMİ DEĞİŞİMİ KINAMAK İÇİN MEYDANDA’

Bunun yanında, “Yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye’de sayıları yüzlerce bini bulan hükümet karşıtı göstericilerin yüzde 90’ından fazlası, Recep Tayyip Erdoğan ’ın otoriter uygulamalarını, rotadaki İslami değişimi, kınamak için meydanlara indi” ifadesi yer aldı.

La Repubblica gazetesi internet sitesinde , “Türkiye’de İstanbul ve Ankara’da çatışmalar. Erdoğan: Sabrımızın da sınırı var” başlığıyla yer alan haberde, “Çevik kuvet 10 bin kişilik bir grubu zor kullanarak dağıttı. Gazi Mahallesi, İzmir ve Ankara’da da tansiyon yüksek” alt başlığı kullanıldı.

DÜN GECE YİNE SERT ÇATIŞMALAR YAŞANDI

Haberin devamında, “Türkiye’deki şiddette iki günlük ateşkesin ardından, polis ve hükümet karşıtı göstericiler arasında başkent Ankara ve ülkenin diğer kentlerinde gece yine sert çatışmalar yaşandı.

‘SABRIMIZIN DA BİR SINIRI VAR’ DİYEREK TEHDİT ETTİ

Çevik kuvvet polisi, 10 gündür sık sık çatışmalara sahne olan Ankara’nın kalbi Kızılay’da, 10 bin kişilik barışçıl gösteriyi zorla dağıttı. Polis, yakın sokaklara kaçan göstericileri göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla kovaladı. Yaralananlar ve gözaltına alınanlar var. Türk Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçmenlerine, 2014’de yapılacak yerel seçimlerde göstericilere ders verme çağrısında bulundu. Kısa bir süre sonra da göstericileri, “sabrımızın da bir sınırı var” diyerek tehdit etti” yorumu yapıldı.

La Stampa gazetesinde de, “Türkiye’de meydanlarda şiddet yine patladı. Erdoğan: Sabrımızın da bir sınırı var” başlığı kullanıldı. Haber metninde ayrıca, “Binlerce gösterici başbakana meydan okudu. Gözyaşartıcı gaz ve Ankara’da polis saldırısı. İzmir ve Adanada’da tansiyon yüksek. Aktivistler, başbakanın sokaktaki taş ve sopaları silah haline getiren militanlarını kınadı”(DHA/Eda Berkbayrak)


  http://www.radikal.com.tr/113697511369754

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  orantısız güç - tamdestek

  Vicdandan ve akıldan yoksun zihniyet elindeki güçle ya zorbalık yapar ya adam öldürür.Başbakanımız Elhamdülillah ikisini de yapar çünkü yüzde 50 öyle istiyormuş.

  Yalanı Sermaye Edinenler.. - evet_isyan06

  Tayyip Adnan Menderes'i örnek gösteriyor birilerinin halkın temsilcilerini nasıl boğduğunu, buna tekrar müsade edilmeyeceğini ifade için. Türkiyeden birisi avrupa medyasına bilgi geçiyor: Tayyip Erdoğan asılan Menderes'i örnek göstererek göstericleri asmakla tehdit etti! Birileri bir bot kazasında yaralanmış bir adamın resmini internet sitelerine servis edip poisin sokakta ezdiği gösterici diye haber yapıyor.. Yeni mi bu? Hiç de yeni değil. Adnan Menderes gençleri kıyma makinasından geçiriyor diye haber yaptı bu ülkede bazı gezeteler, gençleri öldürüp Konya Yolu asfaltının altına gömüyor dediler. Daha garibi kendini akıllı, okumuş, kültürlü, halkı cahil ilan eden sözde solcular, çağdaşlar bu haberlere inandı. Üniversite öğrencileri sokaklara döküldü bu yalan haberlerle.. Şimdi de aynı yalan, çarpıtma devam ediyor. Ama ne farketti geçmişte? Doğru Adnan Menders asıldı ama ne farketti? Bu millet onun mirasçılarını bağrına bastı.. İşin garibi böyle uydurma haberleri yutan cahil denen halk değil de kendini bir halt sanan sözde solcu ve aydınlar.. Acaba gerçek cahiller kim?

  Dil yarası zor kapanır. - karçiçekleri

  Başbakanın görevi,ayrıştırıcı, dışlayıcı olmamalı. Birleştirici, tüm ülke halkını kucaklayıcı olmalı. Yangını körükle gitmesi ona da Türk halklarına da hiç bir yarar getirmez. Arap fırtınasının kasıp kavurduğu ülkelerin liderleri de hırsla kalktılar, nasıl oturdukları da ortada.

  Yaşasın seçim anketleri - mavi ve beyaz

  Yaptırdığı seçim anketlerine bakarak ' hııım % 50'ymiş heeeyt güç bende ;istediğim kadar küfrederim,hakaret ederim,istediğimi hapse atar ihaleleri istediğime veririm, geziyi yakarım, akm'yi yıkarım,geziye çıkanları ezerim ' diyen bir başbakanımız var .Elhamdülillah