Erdoğan'ın yeni çılgın projesi: Hakkari'yi taşıyalım

Erdoğan'ın yeni çılgın projesi: Hakkari'yi taşıyalım
Erdoğan'ın yeni çılgın projesi: Hakkari'yi taşıyalım
Başbakan Erdoğan'ın, ekonomik olarak gelişmeye müsait olmadığını belirterek Hakkari şehir merkezini Yüsekova'ya taşımayı önerdiği ortaya çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın, Şanlıurfa'da Türkiye Ziraat Odaları Birliği bölge toplantısında ilginç bir teklifte bulunduğu ortaya çıktı.

Hakkari'nin coğrafi ve ekonomik olarak gelişmeye müsait olmadığını belirten Erdoğan, şehir merkezini Yüksekova'ya taşımayı önerdi. Havaalanının da Yüksekova'ya yapıldığını hatırlatan Erdoğan, bunun için sivil toplum kuruluşlarından destek istedi.

Ziraatçılarla yaptığı toplantıda sorunları dinleyen Erdoğan, çeşitli talepleri de istişare etti. Yüksekova Ziraat Odası Başkanı Adnan Onay Erdoğan'dan Yüksekova'yı il yapmasını istedi.

Başbakan'ın ise "Bu kumaştan iki elbise çıkmaz. Var mısınız? Şehri yukarıya Yüksekova'ya taşıyalım. Ben bunu hep söylüyorumama bir sonuç alamıyoruz" karşılığını verdiği öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/1115150111515010

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nasıl Bi Mnatıksa Artık - BARİSİM

  Benim vatandaş olarak aklım almadı pek. Acaba hakkari yi yüksekovaya taşıyıp terörümü bitirecek.Amaç nedir tam anlayabilmiş değilim.Hakkari kurulu bir şehirdir zaten hakkariyi taşıyacağına boş boş geziyoruz, hakkariye 500 - 1000 adet yüksekokul mezunu alsında çalışalım.Hem o masrafı yapmamış olur hemde vatandaşını istihdam ettirmiş olur.

  Sebebi nedir? - Asmin0121

  Bu çılgın projenin arka planı nedir diye de merak eder insan!? Çılgınlık çılgınlık üzerine.. proje proje üzerine.. dört bir yandan saldırarak insanları yıldırıyor, duyarlılıklarını köreltiyorlar.. artık bu ülkede yaşamak tam bir işkence hali almaya başladı..

  Projeler ne oldu? - bernau

  Sn Basbakanin eski cilgin projeleri (örnegin 2.Bogaz) acaba ne asamada?

  çılgın proje 2 hakkari - semi ekrem

  Basbakan ülke insanlarını kendine hayran bırakacak hamleleri atmaya devam edıyor,Merak ediyorum mit müsteşarı hakan fidanın imralıyla görüşmelerinde bu akıl almaz hususlarda gorüsuluyor mu muamma ama inancım olabilir tayyip erdogan bunalrı bosuna konusmaz,yine de hakkari olayı bir siyasi sindirme girişimidir hakkariyi tıpkı dersim ve kürt isyanlarından sonra ortaya cıkan durumlarda iskan adı altında bır nevı asimilasyon ile batı illerine göc eden kurtlerın bugun o kürtlerın diline doguda ki kürtlerden daha baglı olduklarını goruyoruz,neticede umarım böyle gergin ve sinir bozucu despotik kralın bir sözü gibi zihinlerimize sindirme altında empoze edilmez yokda bu durum bizim ikici esed durumunu yasamamıza neden olabır,

  AKP - beardfish

  Hakkariyi Yüksekovaya tasımak ile nasıl Kürt sorununu bir tutuyorsunuz. Sanki Yüksekovada Terör yok. Elestirilere bakınca aslında her seyin aynı Kalıp da oldugunu daha iyi anlıyorum. Galiba insanlar bir iki Kitap veya yazar okuyunca fikir sahibi oluyor. 40 yasındayım bu Yasıma kadar gördügüm elestiri tarzı bazı insanlarda halen aynen devam ediyor. Üstelik bir cogu genc insan benim Yaslarda degil. Demekki bizde bazı kafalar hic degismiyor insanlara ezberletiliyor. Herseyi Elestirmek ve övmek zorunda degilsiniz Arkadaslar, bazen Sukunet daha faydalıdır. Biraz Objektiv bakmaya calısalım. Hic bir sey yapmasan Kürtlere ayrımcılık yapılıyor Devlet Hizmet götürmüyor denir. Bir sey yapsan Kürtleri Rüsvet ile susturmaya calısılıyor, Rant kapısı acılıyor, Devlet soyuluyor denir. Bu sadece BDP ve PKK sempatizanlarının konustugu agız degil. Ben kimsenin Hükümeti övmesi gerektigini söylenmiyorum ama her sey Hakkında Elestirmekde gerekmiyor. Elestirilmiyecek bir sey varsa susmak gibi bir ihtimal de var. Bu yaptıgınız Muhalefeti zayıflatıyor. Muhalefet saglam durmalı güvenilir olmalı ota böcege Muhalefet ederek itibarını düsürmemeli. Tükürdügünü yalamamalı. Simdi düsünün bu Ülke de AKP niye güclü diye.

  - HARAYDIN

  hARCANAN PARA TRİLYON DOLAR.Ortada var devede kulak.Bir yılda hızlı trene harcanan para sadece 200milyon dolar, acil olmayan tüketime milyarlarca dolar nasıl olacak bu iş? Şimdiye kadar en az 50 ile hızlı tren gidiyor olması lazımdı, nerede? Büyükşehirlerin tamamında metro, illerin ve büyük ilçelerin tamamında tramvay olması lazımdı, nerde? Büyük ilçelerde birer, illerde ikişer, büyükşehirlerde en az 5 kamu üniversitesi olması lazımdı, nerede? Bölünmemiş yolun çift yönlü trafiğe kapalı olması lazımdı, bölünmüşm yollara harcanacak paralar nereye harcandı? Kent merkezlerinin altı otopark üstü meydan olması lazımdı, nerde? Havaya, gösterişe, aciliyet sırasında en sonda yer alan işlerde, böyle medeniyet mi olur?

  küçük bir hatırlatma - elestirel

  derler ya hani "gidemediğin yer senin değildir" diye, başbakan şimdi hakkari'de gidebileceği yerler arıyor. zihniyeti değiştirmedikten sonra sivas'ın ötesine geçtim diye böbürlenmenin ne manası var ki?