Erdoğanların yaslı günü

Solunum ve dolaşım yetersizliği nedeniyle tedavi gördüğü SSK Bezm-i Âlem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamını yitiren Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kayınpederi Cemal Gülbaran, dün toprağa verildi.

İSTANBUL - Solunum ve dolaşım yetersizliği nedeniyle tedavi gördüğü SSK Bezm-i Âlem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamını yitiren Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kayınpederi Cemal Gülbaran, dün toprağa verildi.
Gülbaran için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, cenazeye gelenlerin tek tek arandığı cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Gülbaran'ın cenaze namazı, öğle namazı ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu tarafından kıldırıldı. Dualar ardından Gülbaran'ın naaşı, Erdoğan'la bazı bakanların da aralarında bulunduğu cemaat tarafından eller üzerinde taşınarak cenaze arabasına kondu. Başbakan Erdoğan, makam aracı yerine cenaze arabasına binerek Karacaahmet Mezarlığı'ndaki aile kabristanına gitti. Sadece AA ve TRT'nin izlediği cenaze töreninde Emine Erdoğan, gözyaşlarına hâkim olamadı.