Ergenekon davasının ilk hakimi Şengün: Derin devlet çözülmedi

Ergenekon davasının ilk hakimi Şengün: Derin devlet çözülmedi
Ergenekon davasının ilk hakimi Şengün: Derin devlet çözülmedi
Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin başkanlığını yaptığı sırada görevden alınan Hakim Köksal Şengün, davada çıkan kararları Odatv'den Barış Pehlivan'a değerlendirdi: "Bu davada 'derin devlet' çözülmedi"...

Radikal.com.tr - Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkanlığını yaptığı sırada görevden alınan Hakim Köksal Şengün, “Bu davada ‘derin devlet’ çözülmedi dedi ve “ Türkiye ’nin tarihindeki cinayetleri kimlerin yaptığı, kimlerin emir verdiği ortaya çıktı mı? Hangi eylemin perde arkası ortaya çıktı” diye sordu.

OdaTv internet sitesinden Barış Pehlivan’a konuşan Hakim Köksal Şengün, Ergenekon davasında verilen kararlarla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. “Bu davada derin devlet çözülmedi” diyen Köksal Şengün, “Danıştay cinayeti davasında Osman Yıldırım’la Ankara ’da kimler, neden görüştü?” sorusunu sordu.

Ergenekon davasının başlangıcından itibaren 3 yıl mahkeme başkanlığı yapan ve bu görevden alınması ‘sürgün’ tartışmalarına yol açan Şengün’ün Odatv’ye yaptığı açıklamalar şöyle: 


‘DERİN DEVLET ÇÖZÜLMEDİ’

“Bu davada ‘derin devlet’ çözülmedi. Hangi derin devletten bahsediyorsunuz? Türkiye’nin tarihindeki cinayetleri kimlerin yaptığı, kimlerin emir verdiği ortaya çıktı mı? Hangi eylemin perde arkası ortaya çıktı? Daha iddianamede bile, bir tek faili meçhul cinayetin deliller eşliğinde kimseye ithaf edildiğini görebildiniz mi? Dosyadaki hiçbir sanık hakkında eylemlerle bağlantı kurulmadı, deliller eşliğinde suçlama getirilmedi.”


‘OSMAN YILDIRIM’LA KİM, NEDEN GÖRÜŞTÜ?’
“Danıştay cinayeti davasında Osman Yıldırım’la Ankara’da kimler, neden görüştü? Bu dava neden Yargıtay tarafından Ergenekon davasına verildi? Bu soruların yanıtını bilmeden olmaz. Bunların ortaya çıkması lazım...”


Öte yandan Hakim Şengün, 20 Ağustos'ta emekli olacağını belirtti.


İşte Ergenekon kararları


Ergenekon'da kim neden ceza aldı?


  http://www.radikal.com.tr/114513511451357

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DERİN DEVLET YOK HER İKTİDARIN BİR DERİN HÜKÜMETİ VAR - pispor

  Kürt halkının özgürlük mücadelesine karşı kuruldu Kürt halkının mücadelesi sonunda bu derin devlet deşifre oldu yani Kürt halk mücadelesi derin devleti ortaya çıkarttı ve Derin devlet tesviye edildi ama Mücadele sonunda derin devletin katlettiği 17500 Kürt insanının hesabı bu derin devletten sorulmadı çünkü derin devlet yoktur devletleri yöneten iktidarlar bazı pis işlerini bu derin devleti kullanır ve sonunda da tesviye eder Türkiye de olanda budur Derin devlet tesviye edilirken öldürülen 17500 Kürt insanının boşaltılan yakılıp yıkılan 4000 Kürt köyünün göçertilen 3,5 milyon Kürt halkının hesabı sorulmadı Sorulmaz da sorulduğunda Uludere de katledilen 34 Kürt çocuğunun da hesabı bu gün iktidarda olan AK Parti hükümeti ve başbakan Erdoğan dan da sorulur korkusu ile sadece devlete karşı darbe girişimi yada planlama veya darbeye teşebbüs suçlaması ile ceza alan askerler oldu

  Sahte Yargi-Sozde Yargi - hg1962

  Firatin Dogusunda onbinlerce katil ve emir verenleri degilde yalnizca 3-5 AKP karsitinin yargilanmasi vicdanlarinizi rahatlatabilir ama Masum Kurt Vatandaslarinin vicdaninda topyekun mahkumsunuz, Birakin gecmisi hala Roboskinin hesabini veremediginiz gibi cehenemde cayir cayir yanacaginizi simdidn gorup, teselli oluyorum, tabiki seytanlarida kandirmaz,kurtulmazsaniz.

  dalan - acipayamli2

  yargı dalana dalmadan derin devlet bitmez.

  niye çözülsünki bizim için vatan için çalışıyorlar - demlicay2011

  en basit cami hırsızını bulamayan huzur kaynaklarımız başka işlerle meşgul. ülkemizde kişiye özel hukuk ve devlet vatandaş suçlarında ayrışma yapılıyor. hakaretler kişiye özel fikir ve ya suç diye keyfi ayrım yapılabiliyor. burası muz cumhuriyetimi bilmiyorum ama kesin demokratik ve hukuk devleti olmadığı kesin.

  BU KADARIDA PES DOGRUSU ! - palenke

  Bir kisi bile faili mechullerle ilgili ceza almadi,allahtan korkun göstermelikte olsa birinide yaptigi bu vahsetten dolayi yargilayin,binlerce insanin ölümümden kim sorumlu onu olsun söyleyin,yada sonucta ölen pkk sempatizanlari yada kürtlerdi deyinde millette acikca bilsin.

  Dogru - semapost

  Evet cozulmedi ve daha da cozulmeyecek. Bir ulkenin yargitayi hala daha hangi edebiyat eseri mustehcen veya degil, basilabilir veya basilamaz diye karar verebiliyor, bunu ulkenin aydinlari misil misil uslu uslu dinleyip heee diyor, yayincilar boyunlari bukup eh devlet izin vermiyor diyorsa, daha bir degil bin Ergenekon davasi olsa, ulkenin ne zihni, ne yuregi, ne vicdani ne de bilinci aci duyar. Insanoglunun hayalininin kurdugu kurgu eseri dunya alem okuyup yorumlasin iki yuzyildir bizim insanlarimiz, hala daha kultursuzluguyle evreni gezinsin dursun ama bir milim ilerlemesin, olacagi bu kadar. Buna derin merin devlet bile gerekmez, vurdumduymazlik derin olduktan sonra.

  derin devlet diye bir şey yoktur. cia ve mit ortak çalışması vardır - demlicay2011

  bu yıllardır böyle sürmüş ve sürecektir. boyunduruk altında omanın bir bedeli vardır ve bu bedeli türk vatandaşı 80 yıldır çekiyor. ekonomik zulümlede tadlandırılıp sevis yapılıyor. hepsi bu. beğenmediniz galiba. başkada yemek yok. gidin ne yiyeceksiniz yeyin.