Ergenekon hakimi: Kim oluyor Adalet Bakanı!

Ergenekon duruşmasında red-i hakim talebiyle karşı karşıya kalan hakim Sedat Sami Haşıloğlu, duruşmada patladı

İSTANBUL - İkinci Ergenekon davasının 24. duruşması görülmeye başlandı. Duruşmada tutuksuz sanıklar Tunç Akkoç ve Adnan Türkkan'ın avukatı Servet Bora, üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu'nu reddettiklerini söyledi. Haşıloğlu'nun, Çatalca'da görev yaptığı sırada bir arsa alımına ilişkin hakkındaki iddiaları gündeme getiren Bora, bu iddialarla ilgili dosyanın HSYK'da olduğunu belirterek Haşıloğlu'nun , Adalet Bakanlığı'nın baskısı altında olduğunu iddia etti.

 -KİM OLUYOR ADALET BAKANI-

 

 


Bunun üzerine üye Hakim Haşıloğlu, "Ben Adalet Bakanlığı'ndan mı korkacağım. Öyle mi? Kimseden korkmam beyefendi. Nezaket etkileyebilir. Hiçbir Adalet Bakanı'ndan şu kadar korkmam. Adalet Bakanı beni Hakkari'ye Diyarbakır'a mı sürer ?" diye konuştu. Haşıloğlu avukat Servet Bora'ya dönerek "Siz savcıydınız, Adalet Bakanı'ndan korktunuz mu?" diye sordu. Bora'nın "Hayır efendim" cevabı karşısında Haşıloğlu, "Sizden daha aşağı değilim. Kim oluyor Adalet Bakanı. İşte söylüyorum bir hakimim ben" şeklinde konuştu. Üye Hakim Haşıloğlu'nun bu sert açıklamaları üzerine Mahkeme Başkanı Köksal Şengün "Tartışma istemiyoruz. Kimse korkmaz. Bizim hayatımızda korku olmaz. Ne işimiz var korksak burada" ifadesini kullandı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, avukatların üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu ile reddi hakim taleplerini bu konuda daha önce karar verildiği gerekçesiyle reddetti.(dha)