Ergenekon iddianamesi Uğur Dündar'ı isyan ettirdi

Ergenekon iddianamesi Uğur Dündar'ı isyan ettirdi
Ergenekon iddianamesi Uğur Dündar'ı isyan ettirdi
Ergenekon davasında özel hayatıyla ilgili iddialar yer alan Uğur Dündar canlı yayında isyan etti: Gelin öldürün beniİSTANBUL -  Star Televizyonu'nda  ana haberleri sunan Uğur Dündar Ergenekon dosyasında aile hayatıyla yer alan bölüme isyan etti.  Canlı yayında  Başbakan Tayyip Erdoğan'a seslenerek 'Sizin başınıza böyle birşey gelse ne yaparsanız" diye sonar Dündar şöyle konuştu: "Sığınacağımız hukuk bize bunu yaparsa kimler neler yapmaz. Bir kelime doğruysa intihar ederim." 

Dündar, haberlei sunduktan sonra, izleyicilerden kendisiyle ilgili bir konuyu anlatacağını söyledi. Tansu Çiller hakkındaki yolsuzluk iddialarını araştırdıkları sırada başlarına gelmeyen kalmadığını belirten Dündar, "Patronuma baskı yaptılar, beni ve Emin Çölaşan'ı susturmak için 500 bin dolarlık promosyon yapacaklarını söylediler. Aydın Doğan bunu kabul etmedi ve kalemlerimizi kırmadı" dedi. Dündar, Susurluk çetesine kendisinin öldürülme talimatının verildiğini kaydederek Ergenekon iddianamesinde geçen şu bölümü okudu:

"Asala.doc" isimli bir MSword dosyasında ilhanhan@hotmail.com isimli e posta adresinden guler.komurcu@aksam.com.tr isimli e posta adresine gönderildiği, söz konusu e posta adresinin İlhami YANGIN isimli bir şahıs tarafından kullanıldığı, e posta içerisinde İlhami YANGIN isimli şahsın, "BTV kanalında haber müdürü olarak göreve başladım.. ama bu Özer Çiller çok küfürlü haberler yazdırmak istedi. bir müddet sonra yöneticilikten ayrıldım. yne kütüphaneye kapanmıştım. ama bir baktım ki, benim ismim silinmemiş künyeden. ve bütün mahkemeler bana açılıyor. hemen uğur dündara haber yolladım bana mahkeme açma diye. TUNCAY ÖZKAN da o sıralar arenada çalışıyordu. hemen araya girerek benle görüşmek istedi. görüştük, bana arenaya çıkmamı teklif etti." "ayrıca uğur dündar ve aydın doğanla ilgili elimde ciddi belgeler resimler vardı. mesela uğur dündarın aile ilişkileri karısının sürekli brezilyaya gidişi kayınvalidesinin evi vs." "sonra bir kızgınlık anında tuncaya dedim ki tamam bu iş ama bi şartla para isterim" "ankarada paramıaldım ve arenaya çıktım. naklen yayın değildi. çillerle ilgili attım tuttum." "ertesi hafta aydınlık haber yaptı özer çiller ilhami yangın a 500 bin dolar önerdi diye. bilsem o parayı da alır onu savunurdum.." "eğer bu işi buradakesmez de sabah gazetelerde falan sürdürürseniz elimde banka dekontlarıyla kanal kanal gezer sizi rezil ederim dedim. o sıra tuncay ankaraya geldi yalvardı beni rezil etme diye." "savcı çağırdı beni ankara basın savcısı çiller hakkında tatbikat yapmak için . anlat bildiklerini de di. ne anlatacağım dedim. basında böyle ne kadar para verilirse o kadar konuşuluyor. ben de aldığım para kadar yalan söyledim dedim. savcılık hiç bir şey yapmadı." "bu aydın doğan hep böyle yapıyor baskı ve şantajla insanları kullanıyor. gerçi ben isteyerek yaptım ama yapmasaydım senelerce hapis ve milyarlarca para cezası ödemem gerekiyordu." 

 

 

-BİR SAVCI BUNUN ALTINA NASIL İMZA ATAR?-


Yazılanları palavra ve iftira olarak niteleyen Dündar konuşmasına şöyle devam etti: "Bize biri iftira atarsa bunun hesabını yargıda sorarız. Benim eşim evlendikten sonra hiç tek başına yurtdışına çıkmadığı gibi hiç Brezilya'ya gitmedi. Eğer eşimin evliliğimiz döneminde Brezilya'ya gittiğini birisi ispat etsin ben şu anda görevi bırakacağım. Hatta intihar bile ederim. Bu namus meselesi. Birisi Uğur Dündar'a iftira atacak siz savcının peşine düşmek varken siz onu aynen alacaksınız ve bizim yaptığımız haberlerden rahatsız olan yandaş medyanın kullanması için malzeme hazırlayacaksınız. Bunun Ergenekon davasıyla ne ilgisi var. Hayatını çetelerle mücadele etmeye adayan beni Melih Gökçek hedef göstermedi mi?  Şimdi yargı eliyle aile namusumuz şerefimiz beş paralık edilmek isteniyor. Ben Sayın Başbakan'a sesleniyorum. Sayın Başbakan'ın temiz olduğuna inandığım yüreğine sesleniyorum. Sayın Başbakan Emine Hanım'ın sık sık Brezilya'ya gittiğine dair bir yerde hele hele savcı vasıtasıyla size bir iftira atılsa, aile namusunuz kirletilmek istense ne yaparsınız?  Dürüst olduğuna inandığım Sayın Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, sizin eşinize böyle bir çamur atılsa sizin aile namusunuz çocuklarınızın namusunuz karalansa ne yaparsınız? Sayın İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, size sesleniyorum bunun altına nasıl imza atar bir savcı? Sayın Çolakkadı size sesleniyorum, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na vicdanı nasırlaşmamış cesareti prangalanmamış, bütün hukuk adamlarına sesleniyorum. Birisi bizim namusuzumuzla oynarsa bunun hesabını yargıda sorarız. Ama yargı bizim namusumuzla oynarsa biz ne yapacağız? Hadi gelin öldürün. Ne alakası var bunun Ergenekon iddianamesiyle. Yazıklar olsun."