Ergenekon sanığından mahkeme başkanına övgü

ANTALYA - Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve 11 ay tutuklu kaldıktan sonra önceki gün tahliye edilen Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, Ergenekon davasını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) taşıyacağını söyledi.
Tutukluluk sürecinde inanılmaz usul hataları yapıldığını savunan Karabulut, Ergenekon davasında Anayasal suç işlendiğini iddia ederek, “Olmayan belgelerle insanları yargılıyorlar. Yani bunlar çalakalem gidiyor. Yargı erkini ele geçirmişler, kamuoyu oluşturma erkini ele geçirmişler, Adalet Bakanlığı’nı, Emniyet’i ele geçirmişler ve bunlara güvenerek pervasızca hareket ediyorlar.”
11 aylık tutukluluk döneminin çok zor geçtiğini kaydeden Karabulut, şunları anlattı: “Tutukluluk döneminde piyon olarak kullanıldığımızı, bizim üzerimizden Türkiye’yi susturduklarını gördüm. Ben orada devede bir tüyüm. Amaç Türkiye’de kaos çıkartmak, Türkiye üzerinde baskı yapmak, menfaatlerin yönünü değiştirmekti. Bu öyle ucu açık bir operasyon ki bunun nerede biteceği belli değil. Ama bizim davamızı yürüten Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün gibi isimler hukuksuzluğu bizden çok daha iyi görüyor. Şengün’ün bu davadaki hukuksuzluğu ortadan kaldıracağına inanıyorum. Türk adaletini, Türk yargısını bu şerefsizler geçemeyecektir.” (dha)