Ergenekon'da en 'sulu' duruşma!

Ergenekon'da en 'sulu' duruşma!
Ergenekon'da en 'sulu' duruşma!

Türkiye?nin en önemli davasının görüldüğü kompleks geçen yıl hizmete girmiş, büyük duruşma salonu ise daha sonra inşa edilmişti. Binayı felç etmeye bir sağanak yetti.

İSTANBUL - Ergenekon davasının görüldüğü Silivri Cezaevi sele teslim oldu. 
Avrupa’nın en büyük cezaevi olduğu belirtilen Silivri’de dün ‘İkinci Ergenekon’ davasının duruşması vardı. 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde iddianamenin özeti okunurken dışarıdaki sağanak binayı etkilemeye başladı. Duruşma salonunun yan duvarlarından su sızarken, camlar da su aldı. Salondaki perdeler ve yerdeki halı ıslandı. Hakim ve savcıların kullandığı arka tarafta bulunan bazı odalar, basın ve avukat odası da su aldı. Tavandan akan suların altına kovalar konuldu. Bu arada salonun kafetarya bölümünün çatısı çöktü ve içeri hızla yağmur dolmaya başladı. Kafeteryanın tavanının çöktüğü sırada içeride oturan sanıklar Hurşit Tolon, Prof. Kemal Gürüz ile Engin Aydın, olayı yara almadan atlattı.
 Cezaevi görevlileri ellerindeki paspaslar ve kovalarla temizlik işine girişirken, elektrik sisteminin su alması nedeniyle alarm çalmaya başladı. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, alarm susturuluncaya kadar duruşmaya ara verdi. Bu sırada binanın elektrikleri kesildi. Bunun üzerine Şengün,  duruşmayı 14 Eylül’e ertelendi. Karar açıklanıncaya kadar binanın ana giriş kapısının çökme tehlikesine karşın içeridekiler dışarıya çıkarılmadı. (Radikal)