Ergenekon'da karar zamanı geldi, çattı!

Ergenekon'da karar zamanı geldi, çattı!
Ergenekon'da karar zamanı geldi, çattı!
Ergenekon davasında sona gelindi. Mahkemenin kararını açıklayacağı 5 Ağustos'taki duruşma öncesi Silivri Cezaevi çevresinde önlemler alındı
Haber: FATİH YAĞMUR - fatih.yagmur@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Ergenekon mahkemesi kesin olarak kararını pazartesi günü açıklayacak. Radikal'in ulaştığı bilgiye göre mahkeme , duruşmaya kararın okunmasıyla başlayacak. Alınan önlemler çerçevesinde duruşmaya seyirciler de alınmayacak. Duruşma salonuna ise sadece basın mensupları, tutuksuz sanıklar ve sanık avukatları bulunacak.

OLAĞANÜSTÜ ÖNLEMLER ALINDIDuruşma salonlarının önüne ve salona 500 metre uzaklıktaki bölgelere barikatlar kuruldu. Tel örgülerle çevrili duruşma salonun iç tarafına çift bariyetler konuldu ve bu bariyerler yere kaynak yapılarak sağlamlaştırıldı. TEM'den gelirken kullanılan cezaevine giden güzergah üzerine de bariyerler konuldu. Cezaevinin hemen sağ tarafında kalan ve cezaevine gelen vatandaşların, avukatların ve yolcu taşıyan otobüslerin kullandığı park alanının etrafı da bariyerlerle çevrildi. Ayrıca Ergenekon Davası'nda yargılanan sanıkların yakınları tarafından kurulan 'Nöbet Çadırı'nın cezaevine bakan kısmı da çift bariyerlerle çevrildi, çivilerle bariyerler sağlamlaştırıldı.SADECE E-5 YOLU AÇIK

Silivri Cezaevi Kampüsüne çıkan yollar da güvenlik güçleri tarafından kapatılacak. İstanbul çıkışından itibaren Silivri Cezaevi'ne kadar yol boyunca da güvenlik güçleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alınacak. Basın mensupları, mahkeme heyeti, avukatlar, tutuksuz sanıklar ve diğer görevliler için ise sadece E-5 yolundan Silivri Cezaevi'ne giriş izni verilecek. Ergenekon davasındaki kritik duruşma öncesi çeşitli sivil toplum örgütleri, duruşma günü Silivri’de toplanmak için çağrıda bulunmuştu.


  http://www.radikal.com.tr/114462411446244

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  schindlerin listesi - erkan8591

  Schindler, ne kadar insanı faşizmden koruyabilirse iyi bir şey yapabileceğini düşündü. Savaş şartlarında bir Alman işadamının bu mücadelesini hayranlıkla izliyoruz hala. Bizde de listeler var; ama tam tersi amaçlı. Gezi listesi, tencere listesi, twitter listesi. Yeni listeler duymaya devam ediyoruz. Merdivenlerde birlikte çıkan kız-erkek öğrenciler listesi. Şöyle dev bir veri tabanı yapın; aynı anda 3 listeye girenleri "elleri kolları çaprazlama" bağlayın ve gerekeni yapın.

  sağ gösterip sol vurmak - acipayamli2

  eylemciler silivride toplanacağız deyip polisi oraya yönlendirecek ve taksime tekrar akın edilecek. onlarda biliyorlar ara sokaklarda verilen kaos görüntüsü tarla ortasında verilenlerden daha fazla etkili.

  vali - atom_karınca

  bu vali ilerde milletvekili olacak adama benziyor !

  Ergenekon'da karar zamanı hk. - runekson

  başbakan ne diyor zulme sessiz kalmak melunluktur diyor,gerçek adaletin tecelli etmeyeceği anlaşılan Ergenekon davasıda bir zulümden ibarettir,toplumun sessiz kalmasını beklemek halkın tepkisini etkisiz kılmak için olağan üstü barikat önlemleri almak tepkileri durdurmayacaktır.