Ergenekon'da Mustafa Balbay yine gözaltında

Ergenekon'da Mustafa Balbay yine gözaltında
Ergenekon'da Mustafa Balbay yine gözaltında
Ergenekon soruşturmasında Cumhuriyet gazetesi Ankara temsilcisi ve yazarı Mustafa Balbay gözaltına alındı. İstanbul'a getirilen Balbay'ın ifadesi alınacak

 

ANKARA - Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile Neriman Aydın, "Ergenekon" soruşturması kapsamında ek ifadelerinin alınması amacıyla İstanbul’a götürüldü.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ergenekon Soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerde Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile Neriman Aydın’ı evlerinde gözaltına aldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilen Balbay ve Aydın’ın ek ifadelerinin alınması için İstanbul’a gönderildiği öğrenildi.Balbay'ın emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün çıkan belgelerle ilgili sorgulanacak.

 

AVUKATI: ZORLA GÖTÜRÜLDÜ

 

 

 Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi ve yazarı Mustafa Balbay’ın Avukatı Akın Atalay, müvekkilinin zorla getirme kararı ile çağırıldığını belirtti.  Bir gözaltının olmadığını savunan Atalay, Balbay’ın ifade için davet edilmediğini kaydetti. Balbay’ın Polis nezaretinde götürüldüğünü söyleyen Atalay, doğrudan İstanbul Cumhuriyet Savcılığının huzuruna çıkarılacağını ifade etti.  Öte yandan, Balbay ile birlikte “Toplumsal Haber" adlı haber sitesinin sahibi Neriman Aydın’da ek ifadesi için savcılığa çağrıldı. Neriman Aydın daha önce karargah evleri soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. (aa)