Ergenekon'u soruşturan polis de soruşturuluyor!

İSTANBUL-   Ergenekon operasyonlarını yürüten Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde  iki ay boyunca sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Selami Hüner’in de Ergenekon soruşturması kapsamına alındığı ortaya çıktı.
Hüner’in adı üçüncü Ergenekon iddianamesinde hakkında soruşturma devam eden isimler arasında geçiyor.
Ergenekon soruşturmasını yürüten birimin başında olan Selami Hüner 15 Temmuz-15 Eylül 2008 arasında organize suçlardan sorumlu emniyet müdür yardımcısıydı. Döneminde Ergenekon soruşturması kapsamında iki kişi gö-zaltına alındı. Hüner’in alınmasından sonra göreve getirilen Hüseyin Aktaş döneminde operasyonlar hız kazandı. Hüner ise Adile-Sadullah Mermerci Polis Okulu’na atanıp İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosundan çıkarıldı.
Ergenekon’un üçüncü iddianamesinde Hüner’le ilgili önemli bir ayrıntı yer alıyor. İddianamenin son sayfasında 43 isim sıralanarak, bu zanlılarla ilgili ayrıca soruşturma yürütüldüğü belirtildi. İSTEK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Dalan, eski MİT Müsteşarı Osman Nuri Gündeş, Kurmay Albay Dursun Çiçek’in de aralarında bulunduğu bu listede Hüner’in de ismi yer aldı.
Eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın kurmaylarından Selami Hüner’in döneminde Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü incelemeden geçti.  Bu olaydan kısa bir süre sonra da şube ‘VIP fuhuş çetesi’ adı altında operasyon düzenledi, bazı üst düzey emniyet görevlilerinin çeteye bilgi sızdırdığı öne sürüldü. Ardınan Bu Şube Müdürü Selami Yıldız Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne,  sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Selami Hüner ise Emniyet Komuta Kontrol Merkezi’nden sorumlu emniyet müdür yardımcılığı görevine atanmıştı. (dha)