Ergin çetesinin cezalarına onay

'Karagümrük çetesi lideri' diye bilinen Nuri ve Vedat Ergin kardeşlerin 32 yıl 21 aylık hapis cezasına karşı Yargıtay'a yaptığı temyiz başvurusu reddedildi.

İSTANBUL - Karagümrük çetesi lideri olarak bilinen Nuri ve Vedat Ergin'in 32 yıl 21 aylık hapis cezasına karşı Yargıtay'a yaptığı temyiz başvurusu reddedildi.
Ergin kardeşler, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde beş yıl süren yargılamanın ardından, şarkıcı Sibel Can'a seks kasetiyle şantaj yaptığı öne sürülen Can Kuzu'yu dövüp çıplak fotoğraflarını çektiği, kendilerini polise ihbar ettiğinden şüphelendikleri bir kişiyi de yaraladıkları iddiasıyla 'cürüm işlemek için teşekkül oluşturma, adam kaldırma, silahla yaralama, hürriyeti tahdit, bu suçlara azmettirme' suçlarından 32 yıl 21 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Nuri ve Vedat Ergin, mahkemenin bu kararı ardından temyiz istemiyle Yargıtay'a başvurmuştu. Talebi değerlendiren Yargıtay 6. Ceza Dairesi, oybirliği ile sanıkların temyiz başvurusunun yerinde olmadığı görüşüne varıldığını bildirdi.