Erhan Tuncel sırra kıdem bastı...

Erhan Tuncel sırra kıdem bastı...
Erhan Tuncel sırra kıdem bastı...
Yeniden görülen Dink suikasti davasının sanığı "yakalama kararı" nın çıktığı duruşmaya hastaneden aldığı 1 günlük raporu gerekçe göstererek katılmadı. Aradan 14 gün geçti ancak 'cinayette 'büyük abi' olarak geçen Tuncel ne yakalandı, ne de teslim oldu
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - Dink suikasti davasının sanığı Erhan Tuncel hakkında davanın yeniden görülen duruşmasında 'yakalama kararı' çıkarılıştı. Duruşma günü hastaneden aldığı 1 günlük raporu gerekçe göstererek duruşmaya katılmayan Tuncel, geçen 14 günün ardından hala bulunamadı. Erhan Tuncel'in yine Dink cinayetiyle ilgili bir başka soruşturma kapsamında da arandığı belirtiliyor. Tuncel'in peşinde bu kez TMK Savcısı Muammer Akkaş da var. Ancak polis, savcının 'bulun getirin' dediği Tuncel'i Temmuz ayından bu yana bulamıyor.


TUNCEL'E YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili dava Yargıtay'ın bozma kararından geçtiğimiz ay 17 Eylül 'de yeniden görülmeye başlandı. 14 gün önce görülen davada İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, ‘atılı suçların vasıf ve mahiyetlerinin aleyhine değişme ihtimali' ve ‘sevk maddelerindeki ceza miktarlarını' göz önüne alarak Erhan Tuncel hakkında yakalama kararı çıkartılmasına karar verdi.


14 GÜNDÜR YAKALANAMADI


Daha önce Tuncel'in 17 Eylül'deki ilk duruşmaya katılacağını belirten avukat Erdoğan Soruklu, müvekkilinin duruşmaya gelmemesine mazeret olarak bir günlük hastaneden alınan raporu sunmuştu. İstanbul'da olduğu öğrenilen Tuncel, aradan geçen 14 güne rağmen yakalanamadı. Konuya ilişkin görüşünü aldığımız Tuncel'in avukatı Erdoğan Soruklu, "Teslim olmayı düşünüyoruz. Ama henüz teslim olmadık" dedi.SAVCILIKTA ULAŞAMAMIŞTI


Dink'in cinayetine ilişkin devam eden soruşturma kapsamında da savcı Muammer Akkaş, Temmuz ayında Tuncel'e ifadesinin alınması için ulaşılması talimatı vermiş ancak, edinilen bilgiye göre emniyet görevlileri Tuncel'e ulaşamamıştı.


  http://www.radikal.com.tr/115341311534135

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TAVŞAN KAÇ, TAZI TUT - c. uyan

  Eli baltalı cellata da önce kaç dediler, sonra tutuklama kararı çıkarıldı.

  ... - gülşenşen

  başımı hangi olaya çevirsem katilleri dışarıda..

  Tunus - vancetti

  Tunus'a gitmiştir. Boşuna aramayın.

  Erhan Tuncel sırra kadem basmış - dimitri

  Basar tabi böyle adamları serbest bırakırsanız kaybolurlar kaybolma ve kaybetme ustalarıdırlar. Bir de avukatı alay ediyor, Teslim olmayı düşünüyorlarmış zatıalileri olur efendim neye olmasın dükkan sizin!

  iyi izleyin - keryil

  istediginde herkesi bulan polisin, istemediginde bir katil zanlisini nasil bulamadigini izleyin. istediginde binlerce polisi seferber eden icisleri bakanligi'nin veya adalet bakanligi'nin zerre umursamamasini izleyin. ondan sonra da bunlarin amirlerinin televizyona cikip "biz bu ulkede irkciligi bitirdik" filan demesini izleyin. gezi protestolarinda yuzunu bile gormedikleri yuzlerce kisiyi bulabilen polisin, yuzunu hepimizin bildigi bu adami nasil bulamadiklarini izleyin.