Erhan Tuncel 'villada' yakalandı

Erhan Tuncel 'villada' yakalandı
Erhan Tuncel 'villada' yakalandı
Mahkeme tarafından yeniden yargılanması kararının ardından 38 gündür kayıplara karışan Erhan Tuncel, bu akşam saatlerinde kumburgaz'da yakalandı.

İSTANBUL - Erhan Tuncel, geceyi Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde geçirecek. Tuncel'in cadde üzerinde yürürken yakalandığı öğrenildi.

İnfaz Büro Amirliği ekipleri, Hrant Dink davasında 38 gün önce hakkında yakalama kararı çıkarılan Erhan Tuncel'i yakalamak için harekete geçti. Erhan Tuncel'in adı açıklanmayan erkek bir kişi ile irtibat kurduğu ihbarı yapıldı. Teknik ve fiziki takibe alınan bu kişi ekipleri Erhan Tuncel'e götürdü. Bugün saat 16.30 sıralarında Büyükçekmece Kumburgaz Celaliye Mahallesi 18 Mart Caddesi üzerinde, eşofmanlı bir halde yürüyüş yapan Erhan Tuncel yakalanarak gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Erhan Tuncel'in yarın Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edileceği öğrenildi. Tuncel emniyet girişinde kendisini bekleyen basın mensuplarına, "Memlekete hizmet etmenin bedeli budur, Adnan Menderes'in idam edildiği gün tutuklandık. Bu bizim için şereftir" şeklinde bağırdı.

TUNCEL 24 SAATLİK PUSUYLA YAKALANDI

Gazeteci Hrant Dink cinayeti davasıyla ilgili hakkında yakalama kararı çıkartılan Erhan Tuncel’İin dün gelen bir ihbar üzerine 24 saatlik pusu sonucunda yakalandığı belirtildi. Erhan Tuncel’in bölgede saklandığı ihbarı üzerine çevrede pusu kuran dedektiflerin üzerindeki eşofmanla spor yapmaya çıkan Erhan Tuncel’i yolda yürürken tanıyarak gözaltına aldığı öğrenildi. Yetkililer savcılıktan talimat gelmesi halinde Erhan Tuncel’in saklandığı evin bulunarak arama yapılabileceğini söylediler.

Asayiş Şube Müdürlüğüne gelen bir bilgi üzerine harekete geçen Aranan Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ekipler Kumburgaz’da 24 saattir pusu kurdu. Erhan Tuncel’in saklandığı evi tespit etmek için yapılan çalışmalarda yüzlerce kişiyle konuşularak bilgi alındığı belirtildi. Bu akşam saatlerinde bölgede pusu kuran dedektifler üzerindeki eşofmanla yürüyüş yapan bir kişiyi takibe aldı. Erhan Tuncel’e çok benzeyen kişi saat 16.30 sıralarında Celaliye mahallesi, 18 Mart caddesi üzerinde çevrildi. Erhan Tuncel’in kendisini yakalayan polislere direnmediği belirtildi.

Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen Erhan Tuncel savcılıktan gelen talimat üzerinde geceyi nezarette geçirecek. Erhan Tuncel’in yarın(Perşembe) günü adliyeye çıkarılması bekleniyor. Savcılıktan talimat gelmesi hakkında Erhan Tuncel'in bölgedeki saklandığı evin bulunup arama yapılabileceği belirtildi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115696011569603

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cia ile mitin kullanıp kullanıp attığı parçalardan - demlicay2011

  bunun sonu yok. bağımsızlığımızı kazanmadıkça böyle binlerce olay olacak çok canlar yaşanacaktır. yazıklar olsunki ikinci kurtuluş savaşı verecek gücümüz yok. bütün faturalar bütün kurumlar bütün ana üretimler yabancıların ellerine geçmiş. artık çok geç.

  Köşe Taşı - msu

  Bence Bu adam Hrant Dink cinayetinin köşe taşıdır. Umarız adalet yerini bulur. Karanlıklar çıkar aydınlığa.

  ARADAKI FARK ! - palenke

  Tabiki Villada yakalanacakti,abileri onu saklamaya ona iyi bakacaklarina dahi söz vermislerdir,bizim gencler ise Özgürlük ugruna katildiklari Panellerden,yürüyüslerden dönerken issiz sokaklarda Vahsi katiller tarafindan Linc edilerek öldürülüyorlar,Aradaki farki görmeyen Körlere duyurulur,Sucsuz Gencler Sokak ortalarinda Katledilirken suclu Gencler Villalarda en iyi sekilde agirlanilir bu Ülkede,Taraf olmamak elde degil Kardesim böyle bir haksizliga.Ayrica güzel insan ve gercek Vatansever HYRANt DINK Agbimizi burdan Saygiyla Aniyorum,mücadelesi tüm masum ve hasizliga ugramis insanlara armagan olsun.