Erkekler Taksim Meydanı'nı sever

Türkiye yeni yıla sakin girerken yılbaşı ve Kurban Bayramı'nı bir arada kutladı. İstanbullular yeni yıla, Taksim başta olmak üzere çeşitli meydanlarda düzenlenen kutlamalarla girdi.

ANKARA/İSTANBUL -Türkiye yeni yıla sakin girerken yılbaşı ve Kurban Bayramı'nı bir arada kutladı.
İstanbullular yeni yıla, Taksim başta olmak üzere çeşitli meydanlarda düzenlenen kutlamalarla girdi. Daha önceki yıllarda ünlü sanatçıların konserleri düzenlenirken bu yıl clubber tarz müziklere ağırlık verilmesi dikkat çekti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yılbaşı nedeniyle Taksim Meydanı'nda düzenlediği kutlama programı, akşam saatlerinde başladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde İstiklal Caddesi tamamen dolarken, Taksim Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş DJ Ozan'ın lazer, ses ve ışık gösterisi eşliğinde çaldığı müzikle dans ederek eğlendi. Önceki yıllarda yaşanan taciz olaylarının ardından kalabalığın büyük çoğunluğunun erkek olması dikkat çekti. Alanı dolduran vatandaşlar, 2006 yılının son 10 saniyesini hep bir ağızdan geriye doğru saydı. 2007'ye girilmesiyle birlikte yaklaşık 10 dakika süren havai fişek gösterisi yapıldı. Aynı anda Nişantaşı, Ortaköy, Kadıköy, Bakırköy'de kutlamalar vardı ve havai fişek gösterileri yapıldı. Nişantaşı'nda genç kızlar sarkıntılık eden erkekler yüzünden zor anlar yaşadı.
Maytaplar yaraladı
Taksim'de bütün uyarılara karşı bazı kişiler kalabalığın üzerine maytap attı. Atılan maytaplar nedeniyle çok sayıda vatandaş hafif yaralandı. Kutlamalar sırasında Taksim Meydanı ve çevresini dolduran çok sayıda araç, trafiğin kilitlenmesine neden oldu.
İstanbul'da yeni yılın ilk bebeği, Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Hastanesi'nde dünyaya geldi.
Rüstem Yolasığmaz ve eşi Gülçin Yolasığmaz çiftinin çocuğu 00.10'da 2 kilo 550 gram ağırlığında doğdu Yolasığmaz ailesi erkek olan bebeğe 'Emirhan' adını verdi.
Ankara boş, barlar dolu
Bayram ve yeni yılın aynı zamana denk gelmesi nedeniyle Ankara büyük oranda boşaldı. Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yıla ilişkin bir programı olmaması nedeniyle vatandaşlar kendi eğlence programını Kızılay'da toplanarak yaptı. Vatandaşlar, yeni yılı havai fişek gösterileri ve sevinç çığlıklarıyla karşıladı. Mahallelerdeyse gençler ve çocuklar, en yakın parklarda toplanarak eğlenmeyi tercih etti. Barlarsa yılın en dolu günlerini yaşadı.