Erken seçim ihtimali arttı

Erken seçim ihtimali arttı
Erken seçim ihtimali arttı
Başbakan bugün MKYK'yı topluyor. AK Parti kulislerinde bu toplantıdan yerel ve genel seçimlerin birleşmesi kararı çıkabilir. Yani Mart 2014'te çifte seçim olabilir.
Haber: ÖMER ŞAHİN - omer.sahin@radikal.com.tr / Arşivi

Gezi Parkı eylemleri ile başlayan olayları ‘büyük oyun’ olarak gören AK Parti , erken seçimi konuşmaya başladı.
Uluslararası çevreler ve içerdeki faiz lobisinin Türkiye ’ye yönelik mühendislik çalışması yaptığına inanan AK Parti’de yerel ve genel seçimlerin birlikte yapılması tartışılıyor. Yerel seçimler önümüzdeki mart, genel seçimler ise 2015 yılının haziran ayında. İktidar, erken seçime ‘evet’ derse mart ayında 2 sandık aynı anda kurulmuş olacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın Taksim Kışla projesinden geri adım atmaması, Afrika dönüşü yaptığı konuşmalar erken seçimin işaretleri olarak görülüyor. AK Parti çevrelerinde erken seçimin aynı zamanda parti içinde doğabilecek sorunları önleyeceği de belirtiliyor. 

3 dönem ne olacak? 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda bakanla beraber yaklaşık 75 kişi parti tüzüğünde yer alan ‘3 dönem kuralı’ gereği seçimlerde aday olamıyor. AK Parti, erken seçim durumunda bu kuralı değiştirmeyi göze aldı. AK Partili bir yetkili, “Uluslararası bir komplo varken tüzüğün hükmü mü olur?” dedi.
AK Parti’nin 100’üncüsü yapılacak olan bugünkü Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı büyük önem taşıyor. Olası bir erken genel seçimin kaderi o toplantıda belli olacak. Normalde Ankara’da yapılacak olan toplantı İstanbul’a alındı.


  http://www.radikal.com.tr/113673411367344

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hic sasırmadım - Ilkay

  herhalde hemen erken secime gidecekler- meydanlara akmıs bilincin duzgun bir muhalefet partisi icinde birlesip buyumesini mi bekleyeceklerdi? Zaten medya butun bu olayları basından itibaren goremezden gelip vandallık olarak aktardı. Barıs icinde hak arayan insanları hukuksuz bir sekilde siddetle geri puskurtmeye calısan hukumet isin icinden demokrası ve medenilik soylemleri ile cıkabiliyor. Akıl alır gibi degil- Allah'tan yurtdısında medya medya olarak gorevini yapabildi. Makarnayı komuru bilmem ama bu kadar kibir ve nefret dolu yaklasımı hayatımda gormedim ben.

  Beni anlamadın ya ben ona yanarım - harbiden

  NASA Tayyipsiz bir dunya bulana kadar bunlara katlanmak zorundayiz galiba. Adamlar kutularina gidecekmis. Halbuki %50 joker hakkinizi daha kullanmadiniz... Geziye bekleriz...

  GÜNÜ GELDİĞİNDE ELBET BİR OY'UMUZ OLACAK - m.rozbilen

  Bu sefer gaza kömüre gelmeyeceğiz.Ak parti bir iyilik yapsın,sayın Başbakana artık evinde istirahat versin,hem kendi kurtulur hem biz.Sayın Gül Cumhurbaşkanlığının sonunda partinin başına geçmeli.Aksi halde bu kafayla gidilirse bize rahat yok.

  seçim rüşveti - myasin

  makarna ve kömür sezonu yaklaştı demek.hadi hayırısı...