Ermenek'te iki işçinin kimlikleri belli oldu

Ermenek'te iki işçinin kimlikleri belli oldu
Ermenek'te iki işçinin kimlikleri belli oldu
Ermenek'teki maden ocağında cansız bedenlerine ulaşılan 2 işçinin kimlikleri belirlendi. Madencilerin isimlerinin Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı olduğu açıklandı.

RADİKAL - Ocakta mahsur kalan 18 işçinin yakınları ile çıkarılan 2 işçinin cesetlerinden alınan örnekler, Adli Tıp Kurumu'nda incelendi. Yapılan DNA testinde, cesetlerin Ermenek'e bağlı Aşağı Çağlar köyünden Kerim Haznedar (32) ve İsa Gözbaşı (23) olduğu tespit edildi.

İsa Gözbaşı'nı 1 yaşındayken evlatlık alan Nazmiye ve Ali Gözbaşı çiftinin, su baskını haberini duyduktan sonra söylediği sözler , tüm Türkiye 'yi derinden etkilemişti. Anne Gözbaşı, "Oğlum uyuduğunda sobayı yaktıktan sonra kömür zehirler mi, üstü açılır mı diye sürekli yanına gider kontrol ederdim. Orada gözüm gibi baktım burada zehrin içine gönderdim" diyerek gözyaşı dökmüştü.

Cansız bedenine ulaşılan diğer işçi Kerim Haznedar da kardeşi Ali Haznedar ile ocakta mahsur kalmıştı.

Cenazelerin, bugün öğle namazının ardından Aşağı Çağlar köyünde toprağa verileceği öğrenildi. Kurtarma çalışmalarının 12’nci gününe girerken diğer 16 işçinin bulunması için de çalışmalar sürüyor. (DHA)