Ermeniler tüm dünyada dua etti

Hrant Dink için dün Türkiye'de ve dünyanın birçok yerindeki Ermeni kiliselerinde 'ruhunun ebedi esenlik içinde dinlenmesi' için dualar okundu.

İSTANBUL - Hrant Dink için dün Türkiye'de ve dünyanın birçok yerindeki Ermeni kiliselerinde 'ruhunun ebedi esenlik içinde dinlenmesi' için dualar okundu. Türkiye Ermeni Patrikliği Basın Sözcüsü Louis Bakar, Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi başta olmak üzere Türkiye'deki tüm Ermeni kiliselerinde Hrant Dink'in anısına dualar okunduğunu söyledi. Sadece Türkiye değil, dünyanın birçok ülkesinde yaşayan Ermenilerin her pazar günü olduğu gibi dün düzenlenen ayinlerde Dink için dua ettiğini belirten Bakar, "Paris'te, Marsilya'da ve hatta ABD'nin birçok bölgesinde yaşayan Ermeniler, Dink için mumlar yakıyorlar, dualar okuyorlar" diye konuştu.
İtalya'da da Milano'daki Ermeni Kilisesi'nde de aynı sahneler yaşandı. Yaklaşık 3 bin Ermeni'nin yaşadığı İtalya'da dua için Milano dışından da çok sayıda kişinin duaya katıldığı öğrenildi. Ermeni geleneklerine göre, pazar günleri yapılan ayinlerin sonunda, o hafta hayatını kaybeden Ermeniler için dualar okunuyor.