Eroğlu uyardı: Gürültülü eğlence, kapatma nedeni

Gürültü kirliliğine karşı caydırıcı cezalar geliyor.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Meclis'te bir grup gazeteciyle sohbetinde, gürültüye karşı alınacak önlemleri anlattı. Özellikle eğlence yerleriyle...

ANKARA- Gürültü kirliliğine karşı caydırıcı cezalar geliyor.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Meclis'te bir grup gazeteciyle sohbetinde, gürültüye karşı alınacak önlemleri anlattı. Özellikle eğlence yerleriyle ilgili çok şikâyet geldiğini söyleyen Bakan, "İstanbul'da Beşiktaş sahilindeki eğlence yerleri çok büyük sıkıntı çıkarıyor. Cezalar caydırıcı değil. Para cezasını ödeyen kurtuluyor. Zaten ödediği para cezası ona dokunmuyor ki. Gerekirse kapatmayla cezalandıracağız. Canı isteyen gümbür gümbür müzik çalamayacak" dedi. Bakan Eroğlu'nun verdiği bilgiye göre gürültü kirliliğinde İstanbul ile sahil kasabaları ön sıralarda. Ankara'daki gürültü kirliliği orta seviyede. Gürültü kirliliğiyle etkin mücadele için karayolu, havaalanı, sanayi bölgesi ve demiryolu gibi bazı pilot bölgelerde bölgesel gürültü haritaları hazırlanacak. Yol kenarlarına ağaç dikilerek, duvar örülerek gürültü perdeleri kurulacak.
Gürültüye neden olan konutlar 400 YTL, ulaşım araçları 1200 YTL, işyerleri 4 bin YTL, fabrikalar ise 12 bin YTL ceza ödüyor.