Eroini öğreten gitar öğretmenine 22.5 yıl

Henüz 13 yaşındayken tanıştığı öğrencisini uyuşturucuya alıştırmakla suçlanan klasik gitar öğretmenine 22.5 yıl hapis istendi. Uzun süre Kıbrıs'ta uyuşturucu tedavisi gören...

İSTANBUL - Henüz 13 yaşındayken tanıştığı öğrencisini uyuşturucuya alıştırmakla suçlanan klasik gitar öğretmenine 22.5 yıl hapis istendi. Uzun süre Kıbrıs'ta uyuşturucu tedavisi gören Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Seda Bilin Kölemenoğlu, 22 yaşındayken uyuşturucu nedeniyle öldü.
Kölemenoğlu'nun ölümüyle ilgili dava dün İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Savcının anlatımına göre, Kölemenoğlu 13 yaşında bir sanat merkezinde Yusuf Sezer Dursun'dan klasik gitar dersleri almaya başladı. İki üç yıl sonra aralarında duygusal ilişki başladı. Eroin kullanan Dursun, bu yakınlığı istismar ederek Kölemenoğlu'nu eroine alıştırdı. Genç kız 2002 Şubatı'ndan itibaren dokuz ay eroin kullandı. Ailesi fark edince genç kızı tedavi için Kıbrıs'a gönderdi. Bu sürede uyuşturucudan uzak kalan Kölemenoğlu, 2004'te Dursun'la karşılaştı ve o gün tuvalette yeniden eroin aldı. Tedavisi yarım kalan genç kız 22 Ekim 2005'te alkolle birlikte aldığı uyuşturucu nedeniyle 22 yaşında öldü.
Savcı, sanık Dursun'un, Kölemenoğlu'na değişik zamanlarda uyuşturucu sağladığını ancak ölümünde kusuru olup olmadığının saptanamadığını, bu suçtan beraatını, 'uyuşturucu temin etmek' suçundansa 7.5 ile 22.5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Diğer sanık Sinan Noyan'ın da 'uyuşturucu kullanmak'tan bir-iki yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Duruşma ertelendi.


    http://www.radikal.com.tr/8197378197370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.