Erol Ekici 'Akil İnsanlar'ın ilk firesi oldu

Erol Ekici 'Akil İnsanlar'ın ilk firesi oldu
Erol Ekici 'Akil İnsanlar'ın ilk firesi oldu
Bugün açıklanan 'Akil İnsanlar' listesinin Ege Bölgesi kadrosunda ismi geçen Genel İş Sendikası Başkanı Erol Ekici 'Listede kesinlikle değilim' dedi.

Radikal.com.tr - Geçtiğimiz ay düzenlenen DHKP-C operasyonları kapsamında baskın düzenlenen Genel- İş Sendikasının Başkanı Erol Ekici, bugün açıklanan ‘Akil İnsanlar’ listesine isminin kendi rızası dışında yazıldığını söyledi.

Halk Tv’de canlı yayına katılan Erol Ekici "Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay beni arayarak 'akil adamlar' arasında yer almamı istedi. Ben de kendisine yer alamayacağımı söyledim. Ona rağmen listede adım geçmiş. Listede kesinlikle değilim" dedi.

İşte Erol Ekici’nin açıklamaları:

Ben bir kere DİSK Genel Başkanı değilim. Akil insanlara ihtiyaç duyanlar kendilerine göre bir değerlendirme yapmışlar. Beni de Ege Bölgesi listesinde DİSK Genel Başkanı vekili olarak girdiğim ilan ediliyor. Ben daha önceden DİSK’ten ayrıldığımı söylemiştim. Ama daha önce Pazartesi günü Sayın Beşir Atalay beni aramıştı. Beni böyle bir listede görmek istediğini söylemişti. Ben kendisine “Bir sendikanın Genel Başkanıyım. Bizim kurumsal temsiliyetlerimiz DİSK üzerinden olur. Görüşülecek adres ben değilim, DİSK’tir” diye DİSK’le görüşmelerini söyledim. Ve benim kesinlikle Genel-İş sendikası Genel Başkanı olarak DİSK’in dışında böyle bir görevde olmamın söz konusu olmadığını söylemiştim. Ama bugün yapılan açıklamalarda ismim orada geçiyor. Kesinlikle böyle bir listenin içinde olmadığımı duyurmak istiyorum.


  http://www.radikal.com.tr/112795711279576

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  erol ekinci çok haklı: - okkes cavus

  barış için akil insanlar gurubu olacaksa hükümet bütün demokratik kitle örgütlerine yazar gazeteci sendikacı işadamı fikir adamı tamamen barışdan yana olanlar dan bir heyeti, hümetin seçmesi deyilde bu kurluşlardan temsilci istenmesi daha olumlu ve eleştirisiz olurdu. vede çok sağlıklı olurdu diye düşünüyoruz. barış için hep olumlu yanından bakıp dayatmacı tavırlara girilmemeli. bu barış olayı ülkemizde çok sevinçle karşılanan bir gelişme. umuyoruz başarı ile snuçlanır yeter anaların ağladığı ateş düşdüyü yeri yakıp yok ediyor. kenardan savaş çığırtkanlığı yapanlar her halde savaşın vehametini hem maddi hem manevi hem ekonomik açıdan hesap etme gereyini duymuyorlar barışa katkı sunan sunmak isteyen herkese sonsuz müteşekkürümüzü bildiriyoruz......

  Olsaydin iyi olurdu! - Brug

  Sanirim birileri evlat acisini anlamak istemiyor! Bu çok acayip bir çeliski, en kafatasçisi, baris, savasa hayir diye biliyor, hemde çok ucuza! Ama birileri kalkip diyorki gelin bu sürece hakem olun, araci olun, yangina bir damla suda siz tasiyin, ama, yok ya bana ne, benimi annam aglamadi, esimde, oglum, kizim icin aglamadi, bos ver ben biraz ucuz populistlik yapiyim, hani belki olmaz, ozaman lafi oturtiyim, ben demedimi.. Kim ne derse desini, yüregi yanan birisi olarak, herseyini yitirmis birisi olarak, bir kürt olarak diyorumki! EN KÖTÜ BARIS SAVASTAN COK DAHA IYIDIR... SAYGILARIMLA

  Kusura bakmasın - gokkurt

  kimse de RTE ve hükümet listeleri emr-i vaki ile hazırlamış anlaşılan, "nasıl olsa ellerine ne verirsek onu söylecekler" diye mi düşünüyorlar acaba ? Bu çok gayrı bir yaklaşımdan bir şey çıkacağı çok şüpheli...

  ASLINDA FİRE DEĞİL - pispor

  tırsmadır korkudur herkes bu barış sürecini destekleyemez insanda mangal gibi yürek gerek.

  radikal fişleme servisi - vesmolla

  DHKP-C operasyonları kapsamında baskın düzenlenen Genel-İş Sendikasının Başkanı Erol Ekici,, erol ekicinin önüne bunu eklemenizi neye dayandırıyorsunuz? ?

  Tebrikler hocam - Gerçekleri gosteren

  Zamaninda ve mekaninda dogru karar alan insanlarin sayisi bir çuval pirinçte ta$ sayisi kadar az oldu Turkiyede. Bu dogru kararinizdan dolayi sizleri tebrik ediyorum. Anlmiyorum sadece hukkumet mi bilir kimin akil insan olup olmadigini ???