Erol Manisalı'ya ameliyat

İSTANBUL - Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve cezaevinde rahatsızlanınca hastaneye kaldırılan Prof. Dr. Erol Manisalı, ‘meme kanseri’ nedeniyle iki gün içinde ameliyat edilecek.
İstanbul Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Manisalı’nın avukatları Mehmet İpek ve Aydın Metin tarafından yapılan yazılı açıklamada, beyin damarlarındaki tıkanıklık ve kalple ilişkili sorunlar nedeniyle Silivri Ceza İnfaz Kurumları’ndan Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Erol Manisalı’nın tetkiklerinde göğsünde bir kitle tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, “Yapılan biyopsi sonucunda bu kitlenin meme kanseri olduğu anlaşılmıştır. Acil olarak müdahale edilmesi gerektiği doktorları tarafından bildirilmiştir. Manisalı iki gün içinde ameliyat olacak” denildi. 
Ergenekon soruşturmasının başından beri gözaltına alınan ve tutuklanan birçok zanlının sağlık sorunları çıkmıştı. Yazar Ergün Poyraz kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İlhan Selçuk gözaltına alınıp, bırakıldıktan sonra kalp ameliyatı oldu. Veli Küçük, cezaevinde beyin kanaması geçirdi. Kuddusi Okkır kanserden öldü. Asuman Özdemir, siroz ve epilepsi nedeniyle tahliye edildi. Şener Eruygur beyin ameliyatı oldu. Hurşit Tolon, yüksek tansiyon nedeniyle tahliye edildi. Levent Ersöz kalp hastalığı nedeniyle GATA’ya sevk edildi. Mehmet Haberal  anjiyo oldu. (Radikal)