Ersöz'ün hastanesinde ateş eden zanlı tutuklandı

Ergenekon soruşturmasının tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün tedavi gördüğü hastanede silahla yakalanan ve havaya ateş açan 41 yaşındaki Erhan Keskin'in ifadelerde verdiği isimlerin doğru olmadığı, anlattığı olaylarda da çelişkiler olduğu saptandı.
ERTAN KILIÇ

Eski asker olduğu da doğru çıkmayan Keskin, örgüt üyeliğinden tutuklandı.
İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Servisi’nde Cumartesi günü meydana gelen olayda kendisini emekli uzman çavuş olarak tanıtan Erhan Keskin, hastanenin güvenlik görevlileriyle tartışmış ve havaya 5-6 el ateş etmişti. Ersöz’ün odasının olduğu bölümde meydana gelen olaydan sonra Keskin gözaltına alındı. Emekli uzman çavuş olduğunu ileri süren Keskin’in TSK’yla herhangi bir bağlantısı olmadığı belirtildi. Keskin’in ifadesinde adını verdiği askeri görevlilerin ise 1988-1990 yılları arasında vatani görevini yaparkenki komutanları olduğu belirlendi.
Ayrıca Keskin’in görmeye geldiğini söylediği ‘Yusuf Bakırcı’ isimli bir kişinin hastanede yatmadığı belirlendi.

Eşi: İşini bile bilmiyorum
Keskin daha sonra alacağı olan bir kişiyi hastanede beklediğini öne sürdü. Güvenlik kamerası görüntülerinde Keskin’in 10-12 gündür bu bölgede gezdiği belirlendi. Keskin’in 15 yıllık eşi de “Ne iş yaptığını hiç bilemedim. 2004’te ayrıldık. Oğlumdan asker olduğunu öğrendim” dedi.
Kekskin sevk edildiği mahkemece ‘silahlı örgüte yardım ve yataklık etmek’, ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ ve ‘görevli memuru tehdit’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.