Ertan Gönen, Başbakan'a dava açtı

Eski Kızılay Genel Başkanı Ertan Gönen, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kararlarına uyulmadığı gerekçesiyle Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği hakkında Danıştay'da 100 bin YTL'lik tazminat davası açtı.

ANKARA - Eski Kızılay Genel Başkanı Ertan Gönen, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kararlarına uyulmadığı gerekçesiyle Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği hakkında Danıştay'da 100 bin YTL'lik tazminat davası açtı.
Avukatı Coşkun Aras tarafından hazırlanan dava dilekçesinde, Gönen ve arkadaşlarının görevlerine son verilmesi ve yerlerine başkalarının görevlendirilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararının iptali ve yürürlüğünün durdurulmasına ilişkin Danıştay 10. Dairesi kararı anımsatıldı. Ayrıca görevden almaya ilişkin Bakanlar Kurulu kararının da Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla yasal dayanaktan yoksun kaldığı öne sürüldü.
Dilekçede, yürütmeyi durdurma kararının uygulanmadığı belirtilerek, Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği'nden 100 bin YTL'lik tazminat talep edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7356257356250

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.