Ertuğrul Kürkçü: İnsanlar Sırrı'nın hesabını sormak için bir işaretimizi bekliyor

Ertuğrul Kürkçü: İnsanlar Sırrı'nın hesabını sormak için bir işaretimizi bekliyor
Ertuğrul Kürkçü: İnsanlar Sırrı'nın hesabını sormak için bir işaretimizi bekliyor
BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in Gezi Parkı'nda polis şiddetine hedef olması TBMM Genel Kurulu'nu da hareketlendirdi.

Gezi Parkı’nın yıkılarak yerine alışveriş merkezi inşa edilmesine engel olmak isteyen aktivistlere gün boyu süren polis müdahalesi, TBMM’de de tartışmalara neden oldu.

CHP ’nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmayacağına ilişkin görüşmeler devam ederken, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, “Topçu Kışlası’nın yapılması 31 Mart vakası ile bir hesaplaşmadır. Üçüncü köprüye Yavuz Sultan Selim adı verilmesi Alevi katliamlarının ve hilafetin anısını canlandırmaktır” dedi. Sözlerine itiraz eden AK Partililerin, “Hizmet ediyoruz” diye çıkışmaları üzerine ise Kürkçü, “Hizmetiniz batsın. Şiddetten başka bir şey bildiğin yok. Kafanın içi bomboş” diye konuştu. Gezi Parkı’nda BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’e yönelik polis şiddetini hatırlatan Kürkçü, “İnsanlar Sırrı Süreyya’nın hesabını soralım diye bir işaretimizi bekliyorlar. Ama biz yine de sağduyulu olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Önder’e yapılanları asla affetmeyeceklerini ifade eden Kürkçü, “Bunun hesabını sormazsak namerdiz” diye konuştu.

Kürkçü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kentin, Türkiye'nin sahibi sizler değilsiniz. Eğer Müslümansanız bilirsiniz ki mülkün sahibi Allah’tır.”

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, BDP’li Ertuğrul Kürkçü’nün sözlerine tepki gösterdi.

Kürçü’ye yanıt vermek için kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da, “Bunun hesabını sandıkta görürüz, burası yeri değil” dedi. 


RADİKAL / ANKARA


  http://www.radikal.com.tr/1135753113575319

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dinle t.c - A.D

  bir türk olarak b.d.p liyim.bir gün bu yaptığın zülümlerin hesabını vereçeksin.ve önderin intikamı mutlaka alınmalıdır.

  Bravo Sayın Kürkçü - Moşe

  Hesabı sorma vaktidir.Barışçıl eylemlere, ifade özgürlüğüne,bir araya geleme ve toplantı özgürlüğüne karşı şiddet, tahammülsüzlük ortada. Sonra demokratlarmış gibi sandıktan bahsediyor.Hakikaten beyinleri boş.

  Olmadı Sayın Kürkçü.. - fantoma

  Sayın Önder'in tüm halkı birleştiren kahramanca hareketinin ardından ne olduğu belli olmayan tehditler sıkmanız yakışmadı. Boş laf yerine sayın Önder'den nöbeti alıp Taksim'deki halka katılsanız çok büyük değer ifade ederdi. Sayın Önder boş lafla hiçbir geminin yürümeyeceğini eylemiyle dosta düşmana göstermiştir. Ne olur onun bu onurlu çabasını örseleyici, küçültücü davranışlardan kaçının. Laf salatasına karnımız tok, hatta hazımsızlık yapmaya başladı artık..

  Faşizme geçit yok - hale

  bu ülkenin bağımsızlığı için 20li yaşlarında canını seve seve feda eden Deniz'ler, Mahir'ler, Hüseyin'ler, Yusuf'lar, Ulaş'lar, İbrahim'ler ve niceleri... ruhları yeniden canlanıyor... Taksim'de vücut buluyor. Yaşasın Direnişimiz!!!!

  Sandık mı, ne sandığı? - mgalois

  Darbelerle malul edilmiş milletin iradesiyle seçilmiş bir iktidar, iktidar değildir. Kabul etmeyeceğiz, direneceğiz. Sizinleyiz Ertuğrul Kürkçü!

  akepe - anton

  ben size insan olmazsiniz demedim,degilsiniz dedim...

  AK li vekiller. - kaşınan adam

  330 tane AKP li vekilden birisi Kürkçünün eleştirilerine ''hizmet ediyoruz'' demiş.Doğru söylemiş gerçektende Tayyip Erdoğana hizmet ediyorlar.Çünkü onları oraya getiren vatandaş değil Tayyip Erdoğan..