Erzincan'da MİT Müdürü ve iki görevli gözaltına alındı

Erzincan'da İsmailağa ve Fethullah Gülen cemaatleri hakkında başlattığı iki soruşturma sonrası hakkında üç idari soruşturma açılan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ile Cihaner'in açtığı İsmailağa soruşturmasını, yetkinin kendisinde olduğu savıyla alan ve soruşturmada görevli üç istihbaratçı jandarma görevlisine tutuklama isteyen Erzurum Ağır Ceza Savcısı Osman Şanal arasındaki kriz yeni bir boyuta ulaştı. Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal Erzincan'da Ergenekon soruşturma kapsamında Milli İstihbarat Teşkilatı Müdürü (MİT) Ş.D. ile birlikte 2 MİT mensubu gözaltına aldı

 

O İKİ SAVCI RADİKAL'E KONUŞTU HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Erzincan'da son günlerde yaşanan gözaltı ve tutuklamalara bir yenisi daha eklendi. Ergenekon soruşturması kapsamında 4 Aralık tarihinde Erzurum'dan Erzincan'a gelen Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal, polislerle birlikte Ordu Caddesindeki MİT binasına gitti. MİT Müdürü Ş.D. ve 2 MİT mensubunu gözaltına alan Osman Şanal , MİT mensuplarının işyeri ve evlerinde arama yaptırdı. Gözaltına alınan MİT Müdürü Ş.D. ve 2 mensubu daha sonra Erzurum'a götürülecek.

Erzincan'da aynı soruşturma kapsamında 18 Kasım'da İl Jandarma Komutanlığında görevli İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Üsteğmen Ersin Ergut, Astsubay Başçavuş Orhan Esirger, 25 Kasım günü de İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim Ertan gözaltına alınmış, Erzurum'da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konmuştu.