Erzincan'da trafik faciası: 23 ölü

Tercan ilçesi yakınlarında dün gece bir yolcu otobüsüyle bir TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 23 kişi öldü, çoğunun durumu ağır 24 kişi de yaralandı.

ERZİNCAN - Tercan ilçesi yakınlarında dün gece bir yolcu otobüsüyle bir TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 23 kişi öldü, çoğunun durumu ağır 24 kişi de yaralandı. Erzincan Valivekili Mithat Orhan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, kazanın saat 21.45'te olduğunu söyledi. Mithat Orhan'ın verdiği bilgiye göre feci kaza şöyle meydana geldi:
Yaralıların durumu ağır
Can Iğdır firmasına ait yolcu otobüsü, Altınkent-Tercan arasında karşı yönden gelen İran plakalı TIR'la çarpıştı. Yolcu otobüsüne arkadan bir kamyonetin çarpması nedeniyle zincirleme kaza meydana geldi. Kazada
otobüste bulunan 23 yolcu hayatını kaybetti, 24 yolcu da yaralandı. Kazanın duyulmasının ardından çevre il ve ilçelerden çok sayıda ambülans bölgeye sevkedildi.
Yaralılardan 21'i Erzurum'daki hastanelere üçü ise Tercan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanelerin yetkilileri, yaralıların bazılarının
durumlarının çok ağır olduğunu, ölü sayısının artabileceğini açıkladı.