Erzincan'daki kazada ölü sayısı 26

Tercan ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında ölü sayısı 26'ya, yaralı sayısı ise 30'a yükseldi.

Erzincan'da meydana gelen zincirleme trafik kazasında ölü sayısı 26'ya, yaralı sayısı ise 30'a yükseldi. Can Iğdırlı firmasına ait ve sürücüsü henüz tespit edilemeyen 34 YYN 36 plakalı yolcu otobüsü, Erzurum'dan Erzincan'a giderken, Erzincan'a 60 kilometre uzaklıkta Altunkent beldesi yakınlarında hatalı sollama sonucu karşı istikametten gelmekte olan İran plakalı TIR ile çarpıştı. TIR'ın arkasından seyreden Sebahattin Özden yönetimindeki 01 BY 063 plakalı minibüs de, TIR'a arkadan çarparak yolun sağ tarafındaki uçuruma yuvarlandı.
Tercan Kaymakamı İlhami Aktaş, kazaya karışan araçlardaki arama-kurtarma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, kaza yerinde bir kişinin cesedinin daha bulunduğunu söyledi. Bölgede incelemelerde bulunan Aktaş, buldukları son cesetle birlikte kazada ölü sayısının toplam 26 olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
"Kazada ölü sayısı 26'ya yükseldi. Yaralı sayısı ise 30. Kazanın nedenini henüz tespit edemedik. Kazaya karışan araçların ikisinin şoförü öldü. Biri ise hastanede tedavi altında."
Aktaş, kazada ölenlerin üzerlerinde kimlik bulamamaları nedeniyle kimlik tespitinde de sıkıntı yaşandığını anlatarak, otopsisi yapılan cesetlerin fotoğraf çekimiyle kimlik tespitine çalışacaklarını bildirdi. Aktaş ayrıca, Erzurum-Erzincan karayolunun kontrollü olarak trafiğe açıldığını sözlerine ekledi.