Erzurum 5.4'le sarsıldı

Erzurum'un Tekman ilçesinde 00.42'de 5.4 büyüklüğünde deprem oldu. Bazı köylerde evler hasar görürken balkonlardan atlayan çok sayıda kişi de yaralandı.

ERZURUM - Erzurum'un Tekman ve Pasinler ilçelerinde meydana gelen dört deprem korku yarattı. Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi'nden edinilen bilgiye göre Tekman'da saat 00.42'de meydana gelen ve richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğündeki depremde can ve mal kaybı olmazken panik nedeniyle pencere ve balkonlardan atlamalar sonucu yaralananlar olduğu belirtildi. Pasinler ilçesinde de yarım saat içinde meydana gelen 2.7, 2.9 ve 3.4 büyüklüğündeki üç deprem ilçe halkını sokağa döktü.
Sarsıntılar kent merkezinde de büyük korku ve paniğe neden olurken deprem sonucu bazı köylerde hasarların meydana geldiği bildirildi. Erzurum Valiliği'nden yapılan açıklamada kriz masası kurulduğu ve hasar tespit çalışmalarına başlandığı bildirildi. Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre merkez üssü Pasinler ilçesinde saat 20.36'da 3.4, saat 20.50'de 2.7 ve saat 20.53'te 2.9 büyüklüğünde üç deprem kaydedildi. Pasinlerin Çiçekler Köyü'nde hasar olduğu açıklandı.