Erzurum'da BDP'li vekile tepki: Hepiniz Ermenisiniz, aklınızı alırız!

Erzurum'da BDP'li vekile tepki: Hepiniz Ermenisiniz, aklınızı alırız!
Erzurum'da BDP'li vekile tepki: Hepiniz Ermenisiniz, aklınızı alırız!
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan tarafından Erzurum ve bazı ilçelerin adının değiştirilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na verdiği kanun teklifine tepki gösterildi.

ERZURUM – Türkiye Kamu-Sen Erzurum İl Temsilciliği bugün öğlen saatlerinde Valilik Binası önünde toplanıp yaklaşık 300 metre uzaklıktaki Atatürk Anıtı'nın bulunduğu Havuzbaşı’na yürüdü. Ellerinde Türk bayrağı ve 'Hepiniz Ermenisiniz', 'Akıllı ol aklınızı alırız', 'Adımızı 1877-1878'de Aziziye'de tescilledik' yazılı pankartlarla Havuzbaşı'na gelen grup Atatürk Anıtı ı önünde Erzurum yazısını açtı.

BDP 'li Milletvekili Altan Tan tarafından verilen kanun teklifindeki 'Erzerom' isminin sadece Ermeni ve bazı yabancı tüccarlar tarafından kullanılmış ve hiçbir zaman isim değeri taşımadığını vurgulayan Kamu- Sen Erzurum İl Temsilcisi Müfit Bayraktar şunları söyledi:

"Tarih bu coğrafyayı Erzurum olarak yazmıştır, sonsuza kadarda Erzurum olarak yazılacaktır. BDP Milletvekili Altan Tan'ın bu kanun teklifi tam anlamıyla hadsizlik ve kendini bilmezliktir. Sözde 'Demokratikleşme Paketi' bize göre 'İhanet Paketi'nden cesaret alan ve bölücü terör örgütünün sözcüsü gibi davranan Altan Tan'ın Büyük Ermenistan Projesi'yle örtüşen bu kanun teklifi sözde 'Ermeni Soykırımı'nın 100'ncü yılında yani 2015 yılına bugünden sinsice yapılan bir hazırlıktır. Büyük Türk milleti bu hain ve sinsi oyunu bozacak, Aziziye Tabyalarında verilen cevabı zamanı geldiğinde tekrar verecektir. Bizler var oldukça kirli emellerinizi gerçekleştiremeyeceksiniz."

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na verdiği dilekçede Erzurum adının Erzerom ilçelerinden Tekman'ın Tatos, Hınıs'ın Xınus, Çat'ın Oxle, Karayazı'nın Gogsi, Uzundere'nin Azord, Aşkale'nin Eşgele ve Şenkaya'nın ise Bardiz olarak değiştirilmesini istemişti.


TURGAY İPEK / DHA


  http://www.radikal.com.tr/116043211604324

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  memleket kimlere emanet... - meminyayla

  İsim hakkı tartışmasına girenlerin ağızlarına bakın hele. aklınızı alırız, ermenisiniz bilmem ne. ermeni olmak erzurumda hakaret ama dünyada yaşıyoruz sayın hemşehrilerim sevgili dadaşlar. bir kafanızı kaldırın. ermeniler çok güzel, sevsenize...

  tahrik - çalkın

  altan tan ın bu yaptığı tamamen tahrik.erzurum un demografik yapısını bilenler ne demek istediğimi anlar.eğer bu ülkede bir Türk kürt savaşı çıkarılacaksa bunun için seçilecek en uygun yer erzurumdur.erzurum da etnik olarak türk nufusun fazlalığı ve milliyetçi yapısı düşünüldüğünde bu yapılan ya işgüzarlık yada büyük tahrik.90 lı yıllarada pkk nın bir türk köyüne saldırması sonucu koca şehir ayaklanmış sokaklarda kürt kökenli insan avına çıkılmıştı.şimdi soruyorum altan tan a.neden erzurum? yetmedimi 30 yıldır bu ülkenin çektiği.buna resmen müslüman mahallesinde salyangoz satmak denir.Kürt olmayan yere kürtçe isim koymakta nereden çıktı.

  Erzurum - RadikalGokhan

  Kimin şehrinin adını değiştiriyorsunuz siz yahu, memleketim benim orası. Ne haddinize Erzurum'a başka isim bulmak?!

  NE HADDINE KAMUSENİN - pispor

  Müsade edinde ona Erzurum halkı karar versin siz kim oluyorsunuz ırkçılık yapmakla insanları tehdit etmekle hiçbir yere varamazsınız aklınızı başınıza devşirin