Erzurum'da kar tatili

Erzurum'da kar tatili
Erzurum'da kar tatili
Türkiye'yi etkisi altına alması beklenen yoğun kar yağışı başladı. Ankara ve Sivas beyaza büründü, Erzurum Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle merkez Yakutiye, Palandöken ve Aziziye ilçelerinde anaokulu ile ilk, orta ve liselerde eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

RADİKAL- Türkiye 'yi etkisi altına alması beklenen yoğun kar yağışı başladı. Ankara ve Sivas beyaza büründü, Erzurum Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle merkez Yakutiye, Palandöken ve Aziziye ilçelerinde anaokulu ile ilk, orta ve liselerde eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

Erzurum Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji dün başlayan kar yağışının bu dün devam edeceği kaydedildi. Bunun üzerine merkez ilçeler olan Yakutiye, Palandöken, Aziziye’de okul öncesi, ilköğretim okulları, liseler bir gün süreyle tatil edildi. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de 9 Şubat günü izinli sayılacak. Okullarda eğitim - öğretime 10 Şubat Salı günü başlanacak.

BAŞKENT'TE KAR BAŞLADIAnkara’da dün akşam saatlerinde başlayan yağmur ilerleyen saatlerde yerini kar yağışına bıraktı. İl genelinde devam eden kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkili oluyor. Kar kürüme ve tuzlama ekipleri çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor. Bazı ara sokakların ve parkların kapla kaplandığı görüldü. DHA