Erzurumspor kongresinde AKP İl Başkanı'nı konuşturmadılar

Erzurumspor'un olağan genel kongresinde konuşan AKP İl Başkanı Hüseyin Tanfer'in sözünü kesen taraftarlardan biri, "Burada siyaset yapma senin bakanın, milletvekillerin 'Erzurumspor gündemimizde yok' diyor. İn o kürsüden aşağı" diye bağırdı. Tansiyonun yükseldiği anda kürsüden inen Başkan Tanfer polis eşliğinde salondan ayrıldı


Onur SAĞSÖZ/ERZURUM


Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) toplantı salonunda düzenlenen Erzurumspor'un olağan genel kongresine Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Ahmet Küçükler, AKP İl Başkanı Hüseyin Tanfer ve 70’i delege yaklaşık 200 taraftar katıldı. Ekonomik sorunlar yüzünden paralarını alamayan futbolcuların devre arasındaki Bodrum hazırlık kampında takımı terkettiğini söyleyen Erzurumspor Başkanı Cevdet Tamgaç, kulüpte sadece 14 futbolcunun kaldığını belirtti. Futbol Federasyonu’na aile birliğinden kaynaklanan 320 bin liralık borçları nedeniyle transfer yapamadıklarını dile getiren Başkan Tamgaç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler dışında hiç kimseden destek bulamadıklarını ifade etti. Daha sonra kürsüye gelen AKP İl Başkanı Hüseyin Tanfer, AKP olarak her türlü yardımı yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:
“Ben de şahsım olarak alacakların hibe edilmesi konusunda önemli katkılarda bulundum. Bunu maçlara giden gencecik taraftarlarımız için yaptım. Burada bize sitem ediyorsunuz, ama diğer partilerin ve sendikaların başkanları nerede? Onlara niye birşey söylemiyorsunuz?.”

‘ERZURUMSPOR'U OYUNCAK ETTİNİZ’

Konuşmasını sürdürmeye çalışan Tanfer'in sözünü kesen taraftarlardan biri, “Siyaset yapma başkan, senin bakanın, milletvekillerin ‘gündemimizde Erzurumspor yok’ diyor. Sen ise gelmiş hem onlara özür dilettirmiyorsun, hem de siyaset yapıyorsun. İn aşağıya burası Erzurumspor, partiler üzeri bir yer. Erzurumspor’u kendinize oyuncak ettiniz yeter artık” diye bağırdı. Tepkilerin artması üzerine kürsüden inen AKP İl Başkanı Tanfer, polis eşliğinde salondan ayrıldı.
Cevdet Tamgaç'ın yeniden aday olmadığı kongrede, mevcut yönetimde, yönetim kurulu üyesi Coşkun Arslan’ın hazırladığı yeni yönetim kurulu Divan Başkanlığı’na sunuldu. Gerilimli ortamın kavgaya dönüşmemesi için oy kullanma işleminin açık yapılması kararlaştırılırken, kongreye katılan 70 delegenin oyunu alan Coşkun Arslan, Erzurumspor’un yeni başkanı oldu. Bir nakliye firmasının Erzurum temsilcisi olan 40 yaşındaki Arslan'ın yönetim listesinde eski başkan Tamgaç da yer aldı.(dha)